Piatok, 17. máj 2024

Trevor Zegras, lakrosový špecialista NHL

SITA/AP Photo/Ringo H.W. Chiu

Čo mesiac, to gól roka. Alebo najkrajší gól histórie NHL. Americký hokejista Trevor Zegras v nočnom zápase NHL opäť čaroval a opäť zaplnil titulky športových portálov.

Dvadsaťročný mladík sa hokejom veľmi baví. Svoj hokejový talent predviedol v zápase proti Montrealu Canadiens. V 22. minúte zvyšoval na 4:1 pre Anahaim Ducks, ktoré na štyri góly potrebovali iba desať striel. Mladík do svojich zručností pridal kúsok známy z lakrosu.

Lakrosové umenie

Zegras spoza bránky nadvihol puk na čepeľ hokejky a nechytateľne zavesil nad pravé rameno brankára. „Myslím, že máte veľkú šancu skórovať, ak dokážete zdvihnúť puk na hokejku. Veľa brankárov to asi nečaká. A ja som mal navyše čerstvú pásku na hokejke,“ uviedla po zápase draftová deviatka z roku 2019 pre nhl.com.

Táto finta nikoho neomrzí a Zegras ju pravidelne trénuje na tréningu: „Keď máte za bránkou trochu miesta, tak naozaj nevidím dôvod, prečo to neskúsiť. Je to takmer ako pokus s rýchlym zakončením po obtočení okolo bránky. Je to niečo, na čom dosť pracujem.

Heslo Michigan

Lakrosový gól nadaného centra nebola žiadna náhoda. O podobný kúsok sa postaral aj v decembri v zápase na ľade Buffala Sabres. Keď od spoluhráča Sonnyho Milana počul heslo “Michigan“ miesto zakončenia zvolil prihrávku lakrosovou fintou. Za bránkou nabral puk na čepeľ, jemne ho prehodil cez bránku a nekrytý Milano vo vzduchu skóroval. Neveriacky pohľad všetkých, vrátane samostatného Zegrasa stojí za to.

Útočník Ducks nie je len tým, kto dokáže zaujať prostredníctvom bláznivých kúskov. V bodovaní klubu je druhý za Troyom Terrym. V štyridsiatich zápasoch si pripísal 12 gólov a 20 asistencií.

Svojim talentom zaujal aj na posledných ukončených majstrovstvách sveta juniorov. S tímom USA vyhral zlaté medaily, stal sa najproduktívnejším a najužitočnejším hráčom celého turnaja.

Klub Michigan

Zegras sa pripojil do klubu lakrosových hráčov, ktorým sa táto parádička v NHL už podarila. Patria do nej Andrej Svečnikov a Filip Forsberg.

Dvadsaťjedenročnému Rusovi sa kúsok podaril dvakrát v sezóne 2019/2020. Útočník Caroliny Hurricanes najprv oklamal brankára Winnipegu Jets a neskôr nachytal aj českého gólmana Davida Ritticha z Calgary Flames.

Dvadsaťsedemročný Švéd posunul úroveň gólov na iný level, keď počas realizácie svojho pokusu mal čepeľ hokejky stále nadol. Útočník Nashvillu Predators nedal ochrancovi bránkoviska Oilers žiadnu šancu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera