fbpx
streda, 27. januára 2021
Hokejisti Dukly Trenčín
SITA
Hokej

Tri dôvody, prečo pozorne sledovať posledné hokejové kolo

Tak sa nám v utorok skončí základná časť hokejovej Tipsport ligy. Nejak skoro, nezdá sa vám? Len nedávno krížili centri hokejky na prvom buly sezóny a zrazu koniec, šlus a playoff?

Posledné kolo, po ktorom budú mať všetci 57 zápasov, nesie solídny náboj. Mali by ste ho sledovať pozorne, ponúkame hneď tri dobré dôvody.

Nikto nechce byť štvrtý

Najvyrovnanejšia situácia je na čele tabuľky. Bystrica Banská získala znova pohár pre víťaza ZČ, 115 bodov nemôže už nik ohroziť. Najväčší favorit potvrdil úlohu aj s novým trénerom po odchode Vladimíra Országha. Káder nabitý Kanaďanmi, Američanmi a dobrými Slovákmi budí hrôzu. Je zjavné, že nikto nechce skončiť štvrtý.

Tri ďalšie tímy sa môžu za lídrom ešte všetky rôzne zoradiť. Ísť v semifinále na Banskú Bystricu v tejto fáze neláka Zvolen, Nitru ani Košice. Presne tak sú od druhého po štvrté miesto usporiadaní pred poslednými zápasmi. Zvolen má doma beznádejne poslednú, rezignovanú Žilinu. Košice beznádejne predposledný Mikuláš. Len Nitra hrá u súpera, ktorému ešte o niečo môže ísť. Všetci by najradšej skončili po základnej časti druhí.

Detva, ak vyhrá proti Nitre za tri body, môže ešte skončiť deviata. Či chce, nevedno. Corgoni potrebujú akékoľvek víťazstvo, aby sa teoreticky vyhli nepríjemnému súperovi v boji o finále (a prakticky Popradu v prvom kole vyraďovačky). Bystrica totiž vyhrala za posledné dva roky takmer všetky zápasy proti Nitranom aj Košiciam. Len Zvolen s ňou ako-tak drží krok.

Obaja chcú mať pokoj

Najkrajší súboj kola sa ale odohrá v Nových Zámkoch. Domáci hrajú priamy súboj proti Trenčínu o posledné garantované miesto do štvrťfinále. Nesmú prehrať v riadnom hracom čase a nebudú musieť hrať v predkole. Síce pravdepodobne proti Detve, ale aj tak.

Trenčín nemá ani zďaleka sezónu, akú mal vlani. Impulzom pre veteránov ale môže byť zvládnutý náročný duel o (skoro) všetko. Priamy prenos vysiela Dvojka a robí dobre. Všetky zápasy sa začínajú v rovnakom čase, o pol šiestej.

Maďarské predkolo?

Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že v predkole playoff si to rozdajú príšelci z juhu. Miskolc drží ôsme miesto, Budapešť je na deviatom asi aj trochu nečakane. Nemali byť takí húževnatí, ale sú.

Újbuda(pešť) ešte môže padnúť na desiatku, reálnejší je ale súboj klubov z Maďarska o jedno miesto a playoff proti Banskej Bystrici. Predkolo sa začína už v piatok, súboj o majstra (takmer dokončenej) maďarskej diaľnice M3 môže byť jeho polovicou a voľným pokračovaním utorkového zápolenia.

Posledné kolo základnej časti ponúka napätie, zápletku aj možné prekvapenie. Hokejovú republiku by mohlo na vyraďovaciu časť zahriať tak akurát.