Pondelok, 19. február 2024

Tri príjemné prekvapenia a tri menej podarené štarty do sezóny NHL

Jakub Halák Jakub Halák 26.10.2021
FOTO: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

O tom, čo sa stalo s Montrealom, som písal minule, takže dnes budú možno ušetrení. A to aj preto, lebo konečne vyhrali.

Rozhodol som sa zhodnotiť začiatok sezóny NHL podľa toho, kto ma prekvapil. A to pekne po tri kusy príjemných a nepríjemných prekvapení.

Príjemné prekvapenia

Obrana Caroliny – Vyhrať prvých päť zápasov je ok. Ale vyhrať prvých päť zápasov sezóny potom, čo v príprave prehráte tri zo štyroch? Navyše poraziť Islanders a Montreal (aj keď Montreal teraz, nie je Montreal) a Toronto? Obrana Caroliny je pevná ako skala!

Hurricanes inkasovali iba osem gólov. Najmä Tony DeAngelo vyzerá, že bude poslušný, čo by pri plate 1 milión na rok mohol byť kauf roka. Andersen zatiaľ robí z Raantu zdravého náhradníka a živí rozprávku, akú by napísal Hans Christian.

Draftový ročník 2020 – Dawson Mercer (New Jersey Devils), Hendrix Lapierre (Washington Capitals), Jake Neighbours (St. Louis Blues) majú dobrý štart do sezóny. Nico Daws (New Jersey Devils) dokonca v prvom zápase vychytal víťazstvo. Alexis Lafreniere (New York Rangers), Tim Stutzle (Ottawa Senators) a Jamie Drysdale (Anaheim Ducks) hrali už minulý rok a rozbeh tohto ročníka je celkom v poriadku.

Parádny vstup do ligy však majú Lucas Raymond (Detroit Red Wings) a Anton Lundell (Florida Panthers), pričom prvý menovaný už stihol dať hattrick Fleurymu. Veľká škoda zranienia Quintona Byfielda (Los Angeles Kings), ten to tiež mohol tento rok rozbehnúť naplno.

Edmonton Oilers – Kto ročník odštartoval na jednotku, je určite mužstvo olejárov z Alberty. O tom, že McDavid a Draisaitl sú v úplne inej galaxii, než zbytok tímu netreba ani polemizovať. A asistovať im začali Jesse Puljujarvi a Zach Hyman.

Suma summárum: Oilers vyhrali prvých päť zápasov a to dokonca aj nad Vegas. Obrana však potrebuje byť lepšia, špeciálne pokiaľ by tím chcel pomýšľať na úspech po základnej časti.

Nepríjemné prekvapenia

Vegas Golden Knights – Vegas pred sezónou pustili Fleuryho a plody ich práce začínajú dozrievať. Prvý zápas vyhrali so Seattlom a potom ťahajú nepríjemnú sériu prehier. Štyroch. Nehovoriac o tom, že v týchto zápasoch nedokázali dať viac ako tri góly.

Zranených majú Paciorettyho, Stonea aj Tucha. Tím už zažil takýto pôstny štart do sezóny, v roku 2018. Po piatich zápasoch s bilanciou 1-4-0 však vyhral trikrát po sebe a bolo po senzácii. Mám pocit, že bez Flueryho to bude ťažšie. Fleury si Chicago momentálne užíva a má sa dobre. Jedine, že by nie.     

Slovenská potencia – Martin Feherváry strelil svoj prvý gól v NHL, čo je vynikajúca správa, gratulujeme. Na druhej strane treba povedať, že to bol prvý a zatiaľ jediný gól Slováka v tomto ročníku. Vo všeobecnosti hovoríme o Slovákoch ako o štyroch obrancoch a dvoch útočníkoch.

Národnú česť zatiaľ nezachraňuje ani Tomáš Tatar. Treba mu dať viac času na zapracovanie do tímu.  

Marner s Matthewsom – Čo myslíte koľko bodov má útočná dvojica Mitch Marner a Auston Matthews zatiaľ tento rok? Za 11 zápasov (7 – Marner a 4 – Matthews) presne 1+1. Keď si človek predstaví, že títo dvaja boli minulý rok dvojicou, čo mohla ako-tak konkurovať McDavidovi s Draisaitlom, je tých bodov žalostne málo.

Mimochodom McDavid a Draisaitl majú spolu tých bodov 24 (!!!!!!) po desiatich zápasoch (obaja po päť).

Všeobecne znesie z „torontského útočného jadra“ (Marner, Matthews, Tavares, Nylander) prísnejšie hodnotiace kritéria iba Nylander. A to hralo Toronto s Montrealom, Ottawou, Rangers, San Jose a Pittsburghom, ktorému chýbal Crosby, Malkin, Letang a Carter. Naposledy ich vyškolila Carolina s ich bývalým brankárom Andersenom.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera