Pondelok, 22. júl 2024

Uprostred sezóny skončil v KHL kapitán Amuru Chabarovsk. Čech Zohorna sa vracia domov kvôli pôrodu

FOTO TASR - Michal Svítok

Český hokejista Tomáš Zohorna z  Amuru Chabarovsk vo štvrtok predčasne ukončil sezónu v KHL z rodinných dôvodov.

Oznámil tak po zápase proti Ufe, v ktorom prihral na gól brata Hynka a zaznamenal jubilejnú stú prihrávku v KHL. Chabarovsk prehral 2:3 a stratil nádej na postup do vyraďovacej časti. Po zápase sa rozlúčil so spoluhráčmi a vedením.

List na rozlúčku

Počas mojej kariéry boli u mňa záujmy tímu na prvom mieste. Ale hlavnou vecou v živote muža je vždy rodina a príde okamih, keď musíme byť spolu. Čoskoro sa s manželkou staneme rodičmi. Vo februári očakávame narodenie nášho prvého dieťaťa. V tejto dobe musíme byť spolu, najmä vzhľadom na všetky ťažkosti spojené s pandémiou a obmedzeniami platnými vo svete. Preto odohrám môj posledný zápas za Amur v tejto sezóne,” napísal Zohorna.

Český reprezentant prestúpil do Amuru pred začiatkom sezóny 2015/2016, s klubom si raz zahral vo vyraďovačke. V tejto sezóne mal na drese kapitánske “céčko”. Tridsaťtriročný útočník je najproduktívnejším hráčom klubu. Po 313 zápasoch má na svojom konte 64 gólov a 100 asistencii.

„Žiadam vás o pochopenie môjho rozhodnutia a tiež chcem poďakovať vedeniu klubu, spoluhráčom a trénerom za spoluprácu a tiež vám, úžasným fanúšikom Chabarovska. Vaša podpora mi pomohla počas týchto nezabudnuteľných šiestich sezón. Chabarovsk, zaujal si v mojom srdci špeciálne miesto. Možno sa ešte uvidíme, ale v každom prípade si ťa budem pamätať po celý život,“ pokračoval rodák z Havlíčkovho Brodu.

Bratská úderka

Posledné dve sezóny odohral Tomáš v drese Chabarovsku so svojim o dva roky mladším bratom Hynkom. Ten sa po príchode z Fínska veľmi rýchlo adaptoval a patril k najproduktívnejším útočníkom. V Kontinentálnej lige si vybudovali výborné meno.

Najmladší z bratov Radim podpísal minulý rok jednoročnú dvojcestnú zmluvu s Pittsburghom Penguins. Momentálne v hlavnom kádri nefiguruje a pripravuje sa na farme.

Všetci traja obliekli národný dres.

Zohornovci ako naši slávni bratia

Naposledy boli traja bratia v českej hokejovej reprezentácii ešte v dobách Československa. Na trojicu útočníkov s priezviskom Šťastný naviazali bratia Zohornovci. Prvýkrát sa trojlístok predstavil v jednom zápase na Euro Hockey Tour proti Švédsku. Bodovo sa nepresadili, ale tešili sa z víťazstva 5:2.

Najvydarenejší zápas odohrali minulý rok tiež na Euro Hockey Tour proti Fínsku. Radosť zo spoločnej hry okorenili dvoma gólmi. Česko vyhralo 3:1. „Vzali sme to od najmladšieho po najstaršieho. Brácho na mňa, ja na brácha a podarilo sa,“ tešil sa v rozhovore pre hokej.cz Hynek Zohorna.

Vráti sa Zohorna do Pardubíc?

Informácia o odchode hokejistu z KHL zarezonovala v Pardubiciach, kde Tomáš Zohorna hokejovo vyrastal a ako ich odchovanec odchádzal do zahraničia. Riaditeľ Dušan Salfický okamžite kontaktoval agentúru, ktorá ho zastupuje a začali vyjednávanie.

V najvyššej českej súťaži hral iba za farby Dynama a v 434 zápasoch si pripísal 202 bodov za 90 gólov a 112 asistencii.

Po baráži chcú semifinále, neskôr titul

Nový majiteľ pardubického klubu Petr Dědek sa pred sezónou nechal počuť, že do troch rokov chce získať titul. Túto sezónu si s tímom trúfa minimálne na semifinále. Miliardár posilňuje pred vyraďovacou časťou káder a k Zohornovi by malo pribudnúť ešte jedno zvučné meno do obrany.

Dynamo Pardubice v posledných piatich rokoch hrali dvakrát baráž a raz sa zachránili až v poslednom kole. Po rozpačitom začiatku v úvode sezóny sa momentálne držia v pokojnom strede tabuľky.

K tímu sa nedávno pripojili dvaja veteráni so slávnou minulosťou – bieloruský útočník a niekdajšia opora Montrealu Canadiens Andrej Kosticyn a ruský reprezentačný brankár, zlatý z MS 2012, Konstantín Barulin.

Najbohatší Čech

Petr Dědek kúpil Dynama Pardubice v júni minulého roku. Pardubická radnica sa po troch rokoch zbavila majoritného balíku akcii. Miliardár bude vlastniť klub minimálne 15 rokov. Zverejnenými zmluvnými podmienkami sa ukázalo, prečo je Dědek najbohatším Čechom. Na radnici vyjednal maximum, z ktorého by Dynamo mohlo ťažiť aj štvrťstoročie.

Predstavitelia odsúhlasili, že hokejovému klubu patrí zárobok z prevádzkovania cateringu v mestskej aréne. A je jedno, či sa bude hrať hokej, basketbal alebo arénu vypredá skupina No name. Dynamo si vyjednalo dobré ceny za prenájom, ktoré obsahujú zľavu až do roku 2023 kvôli koronakríze.

Drogové kontroverzie

K pochybným zmluvným podmienkam sa pridala drogová aféra. U útočníka Róberta Kousala polícia pri cestnej prehliadke odhalila pozitívny orientačný test na kokaín. Ten sa v krvi neobjavil, Kousal mal “iba“ pozitívny THC nález. Dopingový postih zrušili a Pardubice povolali hokejistu späť do zostavy. Majiteľ Petr Dědek na twittri uviedol, že nebude ďalej čakať, pretože vzhľadom k okolnostiam prípadu je závažnosť priestupku nejasná a je na tréneroch, kedy ho nasadia do zápasu.

K podobnému incidentu došlo aj v roku 2018, kedy pod vplyvom kokaínu šoféroval obranca Petr Čáslava, ktorý pôsobil v klube do decembra minulého roku ako asistent trénera.  

Viac hokejových článkov

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera