Pondelok, 20. máj 2024

Útočníci na pohár, vtipkári z púšte a babráci z Vegas. Výmeny hráčov v NHL na poslednú chvíľu boli zábavné, ako dávno nie

Jakub Halák Jakub Halák 22.03.2022
Foto: SITAAP Photo/Matt Slocum

Noc bola dlhá a studená. Všetci čakali, čo sa stane. Všetci vymieňali posledný týždeň. Teda okrem New Yorku Islanders. Tí sa ticho tešia až budú môcť povedať, tento rok nebol náš. A ešte tu je Vegas. Pri tomto tíme začínam mať pocit, že vynikajúci štart do ligy sa bude postupne meniť na poriadne drahú blamáž. Ale na druhej strane urobiť trejd s Bufallom a nebyť víťaz je tiež umenie. A urobiť trejd – netrejd je takisto umenie. Dadonov sa musí cítiť fantasticky.

Prehľad toho najzaujímavejšieho za posledný týždeň prestupového okna nižšie. Všetky mená hráčov sa pokúsime napísať ako-tak správne na prvý pokus.

Guerin víta bývalého spoluhráča

Duo Guerin-Sakic začalo výmenou Jost-Sturm. Taká výmena kus za kus, momentálne remíza, získať aj stratiť môžu obaja. Bill potom vyhodil draft za bitkára Deslauriersa, ale bitkár v playoff môže byť pokladom.

McBaina pre istotu poslal do Arizony. Potom poslal Kahkonena do Sharks za obrancu Middletona. Tieto ťahy urobil, aby priniesol do brány bujaka, čo chytá prvú ligu. Elitou je Marc-Andre Fluery. Stálo to 1. kolo draftu, ale Wild môžu pomýšľať aj na tri série playoff po aktuálnej základnej časti.

Vtipný ťah z púšte

Kojoti vypredávali. Na druhej strane sa im podaril majstrovský ťah. Z waivers si stiahli fínskeho brankára Sateriho, ktorého si pamätáme z olympiády. Zlatého medailistu si chceli zabezpečiť Maple Leafs. Takto Torontu zostal iba český ementál a oči pre plač.

Floridská kombinatorika

Florida Panthers to s útokom na titul myslí vážne. Na úvod získala Chiarota z Montrealu. Treba povedať, že príliš draho. Ty Smilanic, 1. kolo 2023 a 4. kolo 2022 je veľa.

Giroux, Bunnaman a Rubtsov na jednej strane a Tippet, 1. kolo 2024 alebo 2025 alebo 3. kolo 2023 na strane druhej. Giroux má svoj vek, po sezóne sa mu končí zmluva. Víťazom je Philadelphia, lebo našla niekoho, kto sa farbou vlasou hodí k ich dresu viac ako Voráček. Ako povedal jeden môj kamarát: „Nevedel som, že Írsko má hokejistov“.

Do tretice získali Roberta Hagga z Bufalla za 6. kolo draftu 2022. Zrejme sa majú radi s Girouxom, keďže sú to starí známi z Flyers. Floriská kombinatorika potom pokračovala zaradením Ekblada na Long Time Injury Reserve. Hrajú to na Tampu. Neviem, či sa im to ale podarí. Prestávam tomu veriť.

Budúcnosť Bostonu

Bruins za tento trejd obdivujem. Mladý finský obranca Vaakanainen, tri drafty a skúsený obranca Moore za Švéda Lindholma do Anaheimu. Celkom pekne rozhádzaná budúcnosť klubu a ešte Lindholm dostane zbytočne preplatenú zmluvu a na veľa rokov. Som veľmi zvedavý, čo bude s Bruins, keď začnú starnúť Bergeron a Marchand. Nezmení to ani výmena Josh Brown – Zach Senyshyn s Ottawou.

Tiché kroky za pohárom

Tampa potichu urobila fajn výmeny. Hagel je druhý najlepší strelec Chicaga a vymeniť za Katchouka (čo som si myslel, že je Tkachuk z Aliexpresu) a Raddysha je dobrý krok v tejto sezóne. Škrípať to môže v budúcnosti kvôli detailom ako, čo ja viem, platový strop.

Nick Paul, jeden z mála dobrých v Ottawe išiel do Tampy za Mathieu Josepha a 4. kolo draftu 2024. Toto je podľa mňa najlepší draft pre Tampu i celkovo tejto uzávierky. Melnichuk zo San Jose a Riley Nash z Arizony sú pomerne malé ryby, ale tím to bude zcelovať.

Sakic

Joe Sakic obetoval prospekt a druhé kolo draftu za Josha Mansona. Výstuž do zadných radov získal z z Anaheimu. V kombinácii so Sturmom hneď dve 190 cm vysoké štangle. Pred bránou by rád postavil múr. Helleson je prospekt do obrany, kde už Joe má Makara a Bowena. Výška je však výška.  

Lehkonen z Montrealu za Barrona a druhé kolo je príliš veľa. Montreal ziskový. Cogliano zo San Jose za 5. kolo draftu 2024 celkom fajn.

Rangers

Zisk Vatrana za drafty predstavuje skôr využitie čistenia platového stropu pre Floridu. Nenápadne pôsobí aj zisk Justina Brauna z Flyers. Za 3. kolo 2023. Merkley za Bitetta zo Sharks a Motte za 4. kolo 2023 sú tiež posilňujúce kroky.

Výrazným posilnením je Andrew Copp z Jets. Na oplátku išli Morgan Barron a 2 podmienené selekcie v druhom kole draftoch 2022 a 2023 + 5. kolo 2023. Rangers v tomto trejde dostali ešte 6. kolo draftu 2023.

Aby sa nepovedalo, že nič nerobíme

Ok, Calgary. Jarnkrok za 3 drafty v 2.,3. a 7. kole je celkom fajn deal. Carpenter z Chcaga za 5. kolo 2024, taký priemer. Škoda pre Ružičku.

Kings vytiahli Troya Stechera z Detroitu za 7. kolo 2022. Yzerman bude opäť draftovať. Tiež výmena Allarda za Burkea je skôr kozmetická. Aj pre Nashville. Rovnako ako Nogier-Philips s Jets.

Toronto pre istou poslalo Dermotta do Vancouveru, aby získalo miesto pre Giordana. Podarilo sa. Nejaké drafty išli tiež, celkom podarený trejd. Giordano chcel byť bližšie k rodine. To, že na ňu bude mať čas už po prvom kole playoff bude také malé prekvapenie. Dlhšiu sezónu zrejme tiež nebude mať Biega, ktorý odišiel do Predators.

Kraken vymenil skoro všetko. Aj Lauzona do Nashvillu, ktorý tak nenápadne posilňuje.

Pittsbugh získal Rakella (Anaheim) a Beaulieua (Jets). Druhý menovaný prišiel z Winnipegu. Prvý z Anaheimu a cenou bol Aston-Reese a Simon. Overpaid by Pens!

Dallas získal Wedgewooda z Arizony a Namestnikova z Detroitu. Yzerman bude opäť draftovať.

St. Louis Blues získali Leddyho a Witkowskeho z Detroitu za Walmana a Sundqvista + 2. kolo draftu. Yzerman opäť bude draftovať. Povedal by som, že získal viac ako St. Louis.

Holland v Edmontone sa správal celkom rozumne (na Hollanda). Získal Kulaka z Canadiens za Lagessona, 2. kolo draftu 2022 a 7. kolo draftu 2024 a tiež Brassarda z Phily za 4. kolo 2023. Ale nezískal brankára!

Carolina pri výmene troch tímov získala Maxa Domiho a Tylera Inamota. To bol veľmi dobrý trejd pre Canes. Columbus má Hreschuka a Florida Korshkova a 6. kolo draftu 2022.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera