Štvrtok, 23. máj 2024

V Disneylande sa po ľade preháňajú štyri mladé mustangy v dresoch Anaheimu Ducks

Jakub Halák Jakub Halák 14.11.2021
Foto: SITAAP Photo/Ringo H.W. Chiu

Mladých tímov je v NHL viacero. Čo sa týka celkového priemeru na družstvo, Anaheim je až na 9. mieste. Lenže tam je jedno ale. Stále sa do priemeru ráta Ryan Kesler, ktorý má 37 rokov a už pekných pár nehrá. Po odčítaní pána veterána sa dostaneme na priemer pod 26 rokov, ktorý úž patrí medzi najmladšiu päťku ligy.

V tíme existujú už teraz štyri silné mladé mustangy, nehovoriac o ďalších šiestich mladých hráčoch.

Jamie Drysdale

Číšlo 6 draftu 2020 vo veku 19 rokov už nastupovalo do sezóny s 24 zápasmi v NHL v tej minulej. S výškou 180 centimetrov musí ako obranca hrajúci na najvyššej úrovni korčuľovať excelentne. A Jamie to umí. Tu je 30 sekúnd z predĺženia proti Vancouveru:

Dal síce v aktuálnom ročníku iba jeden gól, ale zato víťazný. Napríklad pokiaľ je na ľade, jeho mužstvo viac kontroluje puk. Už teraz hráva v priemere skoro 21 minút na zápas.

Maxime Comtois

22-ročného borca si vytiahli Ducks v druhom kole draftu 2017 celkovo z 50. miesta. S výškou 189 centrimetrov a vyše 100 kilami váhy sa dá očakávať, že pôjde o tzv. power forwarda. Comtois je jeden z piatich hráčov, čo dokázali skórovať štyrikrát v drese Kanady v jednom zápase na MS juniorov.

Pravdepodobne jediný, ktorý to dokázal s vykĺbeným ramenom.

Teraz má síce zatiaľ iba jednu asistenciu, ale dá sa očakávať, že bude jedným z prototypov novej vlny power forwardov. Anaheim len musí dúfať, že nepríde offer sheet ako kedysi na Dustina Pennera. Mimochodom jeden z tých, čo dali svoj prvý gól v prvom zápase, v prvom striedaní z prvej strely na bránu.  

Trevor Zegras

Výkladnú skriňu mladosti v Anaheime dopĺňa ich ďalší draftový počin v prvom kole 2019. Trevor Zegras, chlapík, čo sa rozcvičuje takto:

To nebude buldozér, ale tvorca hry s čuchom na krásne akcie a technické finesy. Presne ten mladík, čo získal USA zlato vo finále MS juniorov minulý rok. Pri výhre 2:0 mal skromných 1+1.

To, akú zbraň by mohol v budúcnosti predstavovať, ukazuje aj nasledujúci nájazd zo začiatku 2021:

Troy Terry

Malý chlapec sedí pred televízorom kdesi doma v Denveri. V telke ide hokej, hrajú Avalanche. Chlapec sa do hry ihneď zaľúbi a už ju nikdy neopustí. Počas lockoutu jeho tím trénuje dokonca Joe Sakic. V roku 2015 si ho zo 148. miesta vyberajú Káčeri z Anaheimu. V tom čase už mladý muž výzvu prijíma, trénuje, zlepšuje sa a v sezóne 2017/2018 skúša NHL na dva zápasy. Rovnaký ročník ešte reprezentuje (ako študent denverskej univerzity) USA na olympiáde v Kórei, kde zbiera bod na zápas. Postupne sa zlepšuje a usádza v prvom tíme. Tento príbeh je príbehom hráča menom Troy Terry.

Troy Terry, ktorý má momentálne rovnaký počet gólov ako Alex Ovechkin (11) a ťahá 12-zápasovú šnúru s minimálne jedným bodom. Životná sezóna, ktorá sa iba začína.

Omladina 2.0

Okrem vyššie menovaných hráčov má Anaheim ešte v tíme ďalšie mladé talenty: Mason McTavish, Benoit-Olivier Groutx, Isac Lundestrom, Sam Steel, Max Jones, Josh Mahura a Simon Benoit. Ak sa dostanú tento rok do play-off bude to veľmi príjemné prekvapenie a zároveň jasný pozitívny impulz pre celú organizáciu Ducks.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera