Sobota, 18. máj 2024

V sezóne vyhrali najviac tri zápasy za sebou, teraz ťahajú šnúru siedmich víťazstiev a stúpajú v rebríčku tých, ktorí ešte môžu získať Stanley Cup

Jakub Halák Jakub Halák 08.06.2021
SITA/Paul Chiasson/The Canadian Press via AP

Konečne sa skončili majstrovstvá sveta. Kolíska hokeja opäť raz dokázala, že prvý týždeň na turnaji nič neznamená. Slovákom však prvý týždeň pomohol k postupu a Bruins pomohol zistiť, že Cehlárika vlastne vôbec nepotrebujú. #takurčitee

Druhé kolo playoff o Stanley Cup prináša zaujímavé duely a ešte fascinujúcejšie príbehy. Výkony niektorých tímov poriadne premiešali poradím v rebríčku sily.

8. Winnipeg Jets

Predstavte si, že prehrávate o dva góly minútu do konca a súperov hráč stihne puk za bránkou skôr ako Váš obranca s úmyslom rozhodnúť. Ako jediné správne riešenie, aby ste mali šancu ešte zachrániť prehratý zápas, treba šprintovať dozadu a odobrať puk útočníkovi. Presne potiaľto urobil všetko správne aj Mark Scheifele. Evansa síce zastavil, ale najhorším možným spôsobom, dostal ho do bezvedomia. Chápem, že je to iba okamih, ale mohol si trošku pribrzdiť, snažiť sa hokejkou podvihnúť Jackovu hokejku a určite mu nenaraziť priamo ramenom na hlavu (hlavne nie keď ma o 10 cm a 10 kg viac). Takto si privodil štvorzápasový dištanc a jeho verní spoluhráči nechceli, aby v tejto sérii ešte hral.

Palec hore pre Nikolaja Ehlersa, ktorý kryl vlastným telom dav plný emócii, aby niekto nespadol na Evansa ležiaceho nehybne na ľade. Chránil protihráča!   

7. Carolina Hurricanes

Nashville zlomený, zronený a vyradený. Sústo, ktoré prišlo po Predators, sa volá Lightning a je to hladný obhajca trofeje. Carolina sa snáži ako môže, ale Tampa bude nad ich sily. Vpredu je to veľký výkon Aha a tiež veterána Staala, ale proti bratovi si tento rok nezahrá.

6. Boston Bruins

Boston sa snaží. Môjho menovca poslal na druhú koľaj a celkom im to šliape aj bez neho. Proti New Yorku to znova vyzerá na dlhú sériu. Pastrňák sa ukázal v novom „štýlovom“ obleku, potom strelil hetrik a zlé jazyky tvrdia, že už ho nevyzlečie. Hall sa snaží všetkým dokázať, že chce pohár a dokonca sa aj pobil.

Krejčí pre istotu pichol Barzala a vzdal sa 5000 USD.

5. New York Islanders

Islanders podľa očakávaní poslali Pittsburgh späť za Flyers do Pennsylvánie. V druhom kole sa dokázali už dvakrát vrátiť do vyrovnaného stavu v sérii a piaty zápas si dokonca privlastnili tiež. Trotz je starý mazák a vie ako na všetkých. Defenzívou a vyrovnanými štatistikami útočníkov. Tak sa aj deje. Islanders sú v rebríčku vyššie, lebo ich mám radšej ako Boston a majú mečbal.

4. Vegas Golden Knights

Po prvých dvoch zápasoch druhého kola to vyzeralo na jasnú záležitosť, ale Vegas sa vzchopili a vyrovnali. 2:2 s Coloradom je zázrak. Do púšte sa však pohár nedostane. Ako to je, stretne sa ten Reaves s Kadrim?

3. Montreal Canadiens

Montreal otočil sériu s Torontom a kráča za ďalším úspechom. Mimochodom posledných 437 minút neprehrával, čo je druhá najdlhšia séria v histórii playoff aj v tej klubovej. Keď ste Canadiens, prekonať rekordy Canadiens je najťažšia úloha na svete. Po konci sezóny boli až 18. najlepší klub v lige, stačí vyhrať sedem zápasov po sebe a ste najväčším prekvapením playoff. V sezóne sa im podarilo vyhrať maximálne trikrát v rade.  

2. Tampa Bay Lightning

Keď som naposledy písal, že Tampa zapla cheat mode, tak sa tento výrok naplnil do bodky. Dva ofenzívne klenoty ťahajú Tampu za ďalším pohárom, Kucherov s priemerom 1,7 bodu na zápas a kapitán Stamkos s 1,3. Erik Černák dokonca so šiestimi asistenciami druhý najproduktívnejší obranca tímu. Zatiaľ jeho playoff bodové maximum v kariére. Tampa dokráča do final four.

1. Colorado Avalanche

Coloradu sa posledné dva zápasy zadrhol motor. Tím, ktorý stavia sám veľký Joe Sakic, by však napriek miernemu útlmu mal dokráčať veľmi ďaleko. MacKinnon nemal v kariére playoff s menej ako bodom na zápas a nastolený trend drží aj tento rok. Dokonca s priemerom jedného gólu na zápas.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera