Pondelok, 15. apríl 2024

Vegas, baby! Jack Eichel sa dočkal

Jakub Halák Jakub Halák 05.11.2021
SITA/AP Photo/Derik Hamilton

Po zistení, že postaviť tím v Buffale je ťažšie ako poraziť hrací automat, sa rozhodol mladý Jack Eichel najprv trucovať. A tak sa muž žijúci v tieni jednotky draftu 2015, konečne presunul z mužstva, ktoré intenzívne zadupáva jeho potenciál byť rozdielovým hráčom.

Ponúk bolo mnoho, víťazom sa stal tím z Vegas.

Sumár výmeny

Výmena je to taká významná, že mi pripomína 29. jún 2016. Vtedy sa udiali tri podstatné veci:

  1. Stamkos podpísal predĺženie kontraktu v Tampe Bay
  2. P. K. Subban išiel z Montrealu do Nashvillu za Shea Webbera
  3. Taylor Hall sa sťahoval z Edmontonu do New Jersey za Adama Larssona

Celý súhrn aktuálnej výmeny je trošku komplikovanejší, najmä čo sa týka draftov. Začneme tým, čo sa meniť nebude za žiadnych podmienok. Jack Eichel ide do Las Vegas a druhým smerom pôjdu Alex Tuch s Peytonom Krebsom.

A teraz drafty: Pokiaľ bude v roku 2022 mať Vegas draftovú pozíciu do 10-teho miesta dostane tretie kolo 2024 a Buffalo získa prvé kolo draftu 2023 plus druhé kolo 2024. Pokiaľ bude mať Vegas draftovú pozíciu od 10-teho miesta horšiu, dostane tretie kolo 2023 a Buffalo získa prvé kolo draftu 2022 a druhé kolo 2023.

Chápeme, či?    

Viva Las Vegas?

Realizácia výmeny z pohľadu Vegas vyzerá ako hľadanie tváre franšízy.

Eichel by mal dostať konečne tím s ambíciou, koncepciou a konečne by mohol zažiť playoff. Vyzerá to ako krok, ktorý by mohol naštartovať aj jeho bodovú produkciu. Tu nebude „eseróčka“ s jedným zamestnancom, čo robí všetko od rolbára až po generálneho manažéra. Vegas už mužstvo má, ale…

Klub z mesta hriechu má dosť početnú útočnú maródku a aj Eichel bude najprv musieť ísť na operáciu. Čiže je out na 3-5, povedzme na štyri mesiace. Priviesť zraneného hráča je vždy určité riziko. Ak k tomu prirátame absencie Stonea, Bischofa, Whiteclouda (minimálne do 9. Novembra), Patricka (minimálne do 7. Novembra), Paciorettyho (minimálne do 27. Novembra) a Karlssona (minimálne do 14. Decembra), Vegas nemusí obliehať pozície pre playoff v čase premiéry Jacka v zlatom drese.

Dve veci, ktoré o Vegas vypovedá výmena

Po prvé – radi podpisujú veľké mená a neboja sa obetovať budúcnosť, čo prezrádza istú formu nedočkavosti. Po Stoneovi z Ottway sa jedná opäť o hráča z klubu s nižšími ambíciami.

Po druhé – ak si draftovaný v prvom kole do Vegas, stačí ti podnájom, alebo apartmán v hoteli. Glass, Suzuki, Brannstrom a teraz Krebs, sú toho dôkazom, všetko borci ťahaní v prvom kole, ktorí sú už dnes inde. Podľa tohto pravidla sú najbližšie na rade Brisson a Dean.

Víťazné Buffalo?

O tom, kto vyhral tento trejd sa bude hovoriť ešte dlho. V podobe Alexa Tucha majú 20-30 gólového strelca. Na jeho adaptáciu musia tiež počkať, kedže má za sebou operáciu. Pomerne zaujímavý prospekt menom Krebs by tiež mohol mať pred sebou určitú budúcnosť. Dva výbery v drafte vyzerajú sľubne, ale netreba si klamať, je to Buffalo. Momentálne je na súpiske tímu osem hráčov, ktorých Sabres draftovali.

Buffalo musí pracovať na svojej povesti, lebo v posledných sezónach nevyzerá ako klub NHL.

Verdikt

Ako krátkodobý víťaz sa javí Vegas. Dlhodobý môže byť Buffalo, bude to však záležať od práce s prospektami. Budúcnosť je ťažké predpovedať, preto som napríklad ešte nevyhral Eurojackpot.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera