Nedeľa, 30. jún 2024

Vitajte (opäť) na Slovensku

Gabriel Vass Gabriel Vass 22.05.2019
SITA

Rozmýšlali ste už, koľko hráčov hralo na oboch hokejovách šampionátoch na Slovensku? Tak som sa na to teda podrobnejšie pozrel.

V roku 2011 sa na MS hralo ešte starým a podľa mňa horším formátom. Štyri skupiny po štyroch a následná skupina o štvrťfinále. Súčasná verzia sa mi páči viac, lebo dáva tímom možnosť zaslúžiť si štvrťfinále v siedmich zápasoch. Pred ôsmimi rokmi na Slovensku hrali aj Slovinci a Bielorusi. Tých teraz nahradili Taliani a Veľká Británia. Takže zostáva vyberať zo štrnástich tímov.

Pozrime sa teda, aký opotrebovaný materiál sem priniesli jednotlivé krajiny.

Dánsko – 9

Jesper Jensen, Jesper Jensen, Mikkel Bødker, Frederik Storm, Morten Poulsen, Julian Jakobsen, Morten Madsen, Patrick Galbraith, Stefan Lassen

Lotyšsko – 6

Kristaps Sotnieks, Oskars Cibulskis, Arturs Kulda, Roberts Bukarts, Gints Meija, Ronalds Keninš

Nórsko – 6

Jonas Holøs, Kristian Forsberg, Tommy Kristiansen, Andreas Martinsen, Mathis Olimb, Martin Røymark

Rakúsko – 4

Martin Schumnig, Tomas Hundertpfund, Thomas Raffl, Michael Raffl

Švajčiarsko – 4

Raphael Diaz, Andres Ambühl, Simon Moser, Leonardo Genoni

Francúzsko – 4

Sacha Treille, Jonathan Janil, Damien Fleury, Kevin Hacquefeuille

Nemecko – 3

Denis Reul, Frank Mauer, Korbinian Holzer

Švédsko – 3

Olivier Ekman-Larsson, Marcus Krüger, Loui Eriksson

USA – 2

Chris Kreider, James van Riemsdyk

Česko – 2

Jakub Voráček, Michael Frolík

Rusko – 2

Alexander Ovečkin, Ilja Kovalčuk

Slovensko – 1

Ladislav Nagy

Kanada, Fínsko – 0

Dokopy tých hráčov prišlo presne 46. Maximálny počet hráčov na MS 2019 je 400. Vrátane Talianov a Britov. Z toho vyplýva, že až 11,5% hráčov si zahralo na oboch šampionátoch.

Je zaujímavé vidieť, že najviac hráčov, ktorí hrali na oboch MS, priniesli krajiny s malou hráčskou základňou ako Dánsko, Lotyšsko a Nórsko.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera