Nedeľa, 26. máj 2024

Víťazi hokejovej offseason sú jasní. Michalovce a Bratislava Capitals

SITA/Ivan Fleischer

Písať o víťazoch a porazených je údel športových pisálkov. Aby sme nemuseli čakať, kým sa v októbri (snáď) dostanú skutoční hokejisti na skutočný ľad, sledujeme aj obdobie medzi dvoma sezónami.

Aj to môže mať svojich víťazov. Porazených nateraz nechajme bokom. Hejteri budú hejtovať vždy, celkom určite si pár dobromyseľných priaznivcov nájde spôsob, ako do komentárov napísať zázračné slová ako Slovan, či Košice. Uvidíme. Dnes chceme písať o tých, ktorým patrí hokejové leto. Hovorí, píše a točí sa o nich len v dobrom. Správy sú dokonca také priaznivé, že sa im nechce veriť. Aj v odbornejších kruhoch, nie len v internetových diskusiách.

Capitals of Bratislava

Siločiary na mape najpopulárnejšieho slovenského športu tradične delili krajinu na Bratislavu a Východ. Aktuálna situácia ich len kopíruje, no s novými a nie tradičnými klubmi.

Bratislave dominujú Bratislava Capitals. Aspoň kým neprebehne avizovaný transfer Slovana medzi pánmi Širokým a Hrubým. Klub Iva Ďurkoviča a Dušana Pašeka mladšieho sa prihlásil do nadnárodnej EBEL ligy. Keďže sa mu druhú najvyššiu slovenskú súťaž kvôli pandémii vyhrať nepodarilo, zvolil alternatívnu cestu.

Vyplatil dlhy za štadión Najlepšieho krasokorčuliara, podpísal známe mená na trénerskú lavičku. Rostislav Čada je veterán lavičky so skúsenosťami a titulmi a Ján Lipiansky nedávno ešte hral v Bratislave hokej za Slovan a fanúšikovia ho milovali.

Okrem toho posilnili personálne aj obsahovo marketing, aj z informácie, že prestupom do EBEL získali miesto v populárnej hre NHL21 vedia predať.

Michalovské Líšky

Na východe sa zas dominantný bod presťahoval z Košíc do Michaloviec. Dukla s líškou v znaku sa za pár krízových mesiacov stala zo sympatického nováčika Tipsport ligy dobre-že-nie favoritom ročníka, ktorý sa na jeseň (snáď) len začne.

Podpisujú jedného hráča za druhým, jedno meno väčšie, ako druhé. Na slovenské pomery, samozrejme. Pobrali nielen hokejistov, ktorí hrali za Košice (Repe, Škorvánek, Zeleňák), tri ešte väčšie mená pritiahli z Banskej Bystrice. David Soltés, Samuel Mlynarovič a najmä najproduktívnejší obranca ligy Jordan Southorn spolu s brankárom Tomekom urobili zo súpisky Michalovčanov to najnabitejšie, čo je uprostred leta známe.

Rozdiel medzi Michalovcami a Košicami, ktoré uprostred zbierky na sedemstotisíc Eur nemajú na účte ani päť percent cieľovej sumy, dnes nemôže byť väčší. Ako keby sa v meste, odkiaľ pochádza bývalý prezident SZĽH Martin Kohút rozhodli všetkým ukázať, ako sa to robí. Kríza-nekríza.

Prečo je to dobré a čo z toho?

Či, ako a s kým budú Capitals reprezentovať Bratislavu a Slovensko v EBEL lige, uvidíme – verme – od jesene. Či sa posilnené Michalovce zaradia na čelo nanovo poskladanej Tipsport ligy, ukáže takisto až čas. Tituly sa v offseason nevyhrávajú, no novinové titulky áno.

Dnes je dobré najmä to, že o hokeji nemáme len negatívne správy. Nie je toho stále veľa, čo môže fanúšikom urobiť lepšiu náladu. Kluby sú v mínuse, nikto nevie, či, kedy a ako bude vôbec bezpečné hrať na zimných štadiónoch keď príde čas začať sezónu.

Situácia na hokejovom Zväze, personálne zmeny a medializované vyjadrenia nielen ohľadom rozdelenia peňazí zo zisku za usporiadanie MS tiež nedodávajú hokejovej komunite priveľa optimizmu. Lídership a ťahanie za jeden povraz vyzerajú o čosi inak.

Jeden košický kamarát mi svojho času povedal, že nádej musí mať každý deň. Deň bez nej by bol stratený. Pre fanúšikov hokeja vlajku nádeje aktuálne držia asi najvyššie bratislavskí Caps a líšky z Michaloviec. Vďaka aspoň za to.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera