Piatok, 24. máj 2024

Výkladový slovník hokejového jazyka

Gabriel Vass Gabriel Vass 22.05.2021
SITA/AP Photo/Sergei Grits

Poznajú to všetci, ktorí aspoň občas pozerajú rozhovory s hokejovými trénermi. Stále tie isté otázky a odpovede od redaktorov, aj trénerov. Pripravili sme si pre vás výkladový slovník pojmov a niekoľko odpovedí na novinárske otázky, ktoré zostanú naveky len medzi riadkami.

Slovník úprimného trénera

„Chlapci mali ťažké nohy,“ Mojim hráčom asi úplne preplo. Mali totálne na háku, čo im hovorím na striedačke.

„Má zranenie v dolnej časti tela.“ Môže to byť zlomená noha, natiahnuté slabiny, vykĺbené koleno, ale aj pohlavná choroba, alebo hnačka z toho, čo nám tu varia.

„Jeho zranenie je Day-to-day.“ Chlapec má síce otvorenú zlomeninu, ale asi ho postavíme, lebo musíme vyhrať.

„Ideme od zápasu k zápasu.“ Univerzálna veta ak nechceme vyzerať ako idioti, ktorí sa nevedia poučiť a všetko prehrávajú.

„Chceme hrať najmä zo zabezpečenej obrany.“ Dúfam, že divák absolútne netuší, čo to môže znamenať. Znie to však ako účinná taktika.

„Z chlapcov cítiť odhodlanie pobiť sa o dobrý výsledok.“ Nemáme šancu vyhrať, ale to predsa nemôžem povedať do telky.

„Musíme hrať svoju hru.“ Žiadnu síce nemáme, ale chlapci budú mať vo fľašiach svätenú vodu a budeme dúfať, že nedostaneme nakladačku.

„Musíme v ďalšej tretine niečo zmeniť.“ Doteraz sme hrali len hokej, ale chceme hrať hokejovejší hokej a dúfame, že to bude ten ozajstný hokej. Lebo hokej v predchádzajúcej tretine bol úplne iný hokej ako hokej, ktorý sme chceli hrať.

Odpovede medzi riadkami

„Čo bude platiť na obranu súpera?“ Keby som ju vám novinárom aj povedal, aj tak ju nepochopíte. Ale môžete si odfotiť trénerskú tabuľu.

„Aká je nálada v kabíne?“ Netuším, oni stále len čumia do mobilov a hrajú nejaký tiktok.

„Gut difens, mejby?“ Povedz to ešte raz, toto si musím natočiť, lebo mi to nikto neuverí.

Program Slovenska na MS 2021 v Lotyšsku

Skupina A

  • Piatok 21. mája o 19:15: Bielorusko – Slovensko
  • Nedeľa 23. mája o 11:15 Veľká Británia – Slovensko
  • Pondelok 24. mája o 15:15: Slovensko – Rusko
  • Štvrtok 27. mája o 15:15: Švajčiarsko – Slovensko
  • Sobota 29. mája o 19:15: Slovensko – Dánsko
  • Nedeľa 30. mája o 19:15: Švédsko – Slovensko
  • Utorok 1. júna o 15:15: Slovensko – Česko

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera