Sobota, 18. máj 2024

Výsledok so Švédmi neodzrkadľuje silu Švajčiarov, varuje Pardavý

TASR TASR 26.05.2021
TASR - Jaroslav Novák

Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpia na štvrtkový zápas MS proti Švajčiarsku (15.15 SELČ) s cieľom nadviazať na výsledky z úvodných troch duelov. Po nich sú s plným bodovým ziskom na čele A-skupiny, Švajčiari zaostávajú o tri body.      

Agresívni Švajčiari

Slováci mali pred duelom s Helvétmi dvojdňové zápasové voľno. Ich súper nenadviazal na úvodné dve víťazstvá nad Českom (5:2) a Dánskom (1:0) a v utorňajšom dueli so Švédskom prehral vysoko 0:7.

Pozerali sme všetky zápasy Švajčiarov na MS. Aj keď dostali facku od Švédov, pre mňa sú jeden z najlepšie hrajúcich tímov, čo sa týka korčuľovania a forčekingu. Aj v zápase so Švédskom boli agresívni, rýchli, v tomto sa im musíme vyrovnať. Musíme korčulovať a byť dobrí v našom pásme, nerobiť chyby, vyrážať do protiútokov. Majú dobré presilovky, my sa v nich tiež chceme presadiť. Poviem ešte raz, že výsledok ich zápasu so Švédmi zďaleka neodzkadľuje ich silu,” povedal pre TASR asistent trénera Ján Pardavý.

Otázny Studeničov štart

Po tesnom víťazstve nad Veľkou Británou (2:1) došlo v slovenskej zostave k viacerým zmenám. Proti Rusku absolvovali šampionátový debut štyria hráči, v bránke podal výborný výkon Július Hudáček. Zostavu na Švajčiarov môžu ovplyvniť aj zdravotné problémy útočníka Mariána Studeniča, ktorý v zápase s Ruskom dostal zásah pukom, a obrancu Mária Grmana, ktorý v spomínanom dueli nenastúpil.
      
Uvidíme, čo prinesie tréning. Môžu nastať nejaké zmeny, ale uvidíme, nie je nič jasné. Verím, že Studenič bude v poriadku, uvidíme ako Grman. Aj podľa toho sa rozhodneme,” dodal Pardavý.
      
Švajčiari boli v minulosti pomerne častý súper SR počas sezóny. Zatiaľ posledný vzájomný zápas na MS odohrali v roku 2018, keď v Dánsku zvíťazili hráči spod Álp 2:0. Bol to od MS 2012 prvý vzájomný duel na šampionáte. V strieborných Helsinkách pred deviatimi rokmi vyhrali Slováci 1:0 gólom Tomáša Tatara.

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera