Piatok, 17. máj 2024

Vysoký ruský brankár, fínsky snajper aj legendárny bradáč. Títo hráči dostali v NHL zrejme poslednú šancu

Jakub Halák Jakub Halák 15.08.2021
TASR/AP

Nasledujúci hráči majú zrejme poslednú šancu splniť svoj cieľ v NHL. Ten môže byť úplne prerazenie, potvrdenie statusu hviezdy, posledná veľká šou starého mazáka alebo zbavenie sa povesti problémového hráča.

Ilya Samsonov – Washington Capitals

Vysoký brankár, vo veku 24 rokov, dostal definitívne poslednú šancu ukázať, čo v ňom je. Dva milióny na nasledujúci sezónu a potom sa rozhodne o jeho budúcnosti. Ono to však nebude také ľahké. Konkurenciou bude o rok starší Vítek Vaněček z Českej Republiky. Minulú sezónu odchytal až 37 zápasov v základnej časti a určite nesklamal. Samsonov nedokázal odchytať viac ako 19 zápasov najmä z dôvodu covid protokolu. Možno tomu neuveríte, ale obaja brankári mali minulú sezónu rovnaký priemer inkasovaného gólu na zápas – 2.69. Vaněček mal, ale o 0.06 lepšie percento úspešnosti zásahov. Nehovoriac o minele v playoff a to je to, o čo tu ide. Tam sa rozhodne, či je Ilya akceptovateľný.  

Zach Aston-Reese – Pittsburgh Penguins

Pre zmenu som sem zaradil hráča, ktorému sa podarilo naplno presadiť až v neskoršom veku. Veď prvú plnú sezónu medzi profíkmi zažil až vo veku 25 rokov. Určite nie megastar, ale skôr platný hráč do nižších formácii. V každom prípade 1,725 milióna na jeden rok bez možnosti RFA hovorí jasne. Buď to pôjde, alebo si hľadáš nový klub. Či bude v NHL, záleží iba na Zachovi.

Darren Helm – Colorado Avalanche

Hráč, ktorý dostal štedrú zmluvu na 4 roky od bývalého manažéra Detroitu po poslednej sezóne, kedy sa Red Wings dokázali dostať do playoff. Táto zmluva sa nejakou náhodou naplnila až do konca a Helm podpísal v Colorade. Je veľmi zaujímavé, že dvaja GMs, ktorí boli súčasťou všetkého (boli kapitáni), čo rivalita medzi Detroitom a Coloradom v 90s znamenala, ignorujú tento fakt a dokážu robiť výmeny, alebo si podpisovať bývalých hráčov. Na druhej strane 1 milión pre Helma je racionálna voľba. Je na Helmovi, či si vybojuje ďalší kontrakt. Veď súčasných 34 rokov tiež Darren neoklame.

Patrik Laine – Columbus Blue Jackets

Posledná šanca pre fínskeho zakončovateľa. Takto hodnotím poslednú zmluvu pre Patrika, ktorý je prototypický strelec často prirovnávaný k Alexandrovi Ovečkinovi. Toto je na papieri, realita oproti „Ovcovi“ je úplne inde. Laine dostal zmluvu na rok. To je jasný signál čo sa stane, pokiaľ nenaplní očakávania, na ktoré čakáme už tri roky. V prípade akéhokoľvek zaváhania bude cena 7,5 milióna v konkurencieschopnom klube utópia.

Anthony Deangelo – Carolina Hurricanes

Carolina riskla jeden milión z cap hitu a rozhodla sa dať šancu problémovému chlapcovi menom Anthony Deangelo. Potom, čo bol draftovaný Tampou, vyskúšal si Arizonu a hanebne sa ponížil v Rangers by toto mal byť jeho reštart. Som na pochybách. Na druhej strane, Rod ma takú fyzičku, že keď niečo skúsi, poletí ako špinavé prádlo. Hurricanes majú osem obrancov, nechýbal by, treba sa teda snažiť.

Carter Hart – Philadephia Flyers

Toto prekvapivo nie je zmluva na jeden rok. 3 roky a 3,979 milióna na rok, to je zmluva, pre brankára, ktorý zatiaľ nenaplnil svoj potenciál a celkom intenzívne pracuje sa svojej dehonestácii. Chuck Fletcher (generálny manažér) sa rozhodol veriť svojmu brankárovi na tri roky a dokonca ho celkom dobre zaplatil. Zaujímavé v porovnaní napríklad s obrancom Gostisbeherem, ktorého vymenil a príde mi oveľa viac spoľahlivý…  

Joe Thornton – Florida Panthers

Jumbo Joe opäť nesklamal. Najnižšia možná suma, najlepšie miesto pre dôchodok. Ako (možno) sám povedal: „Dá mi to viac času vybrať jeden z domovov dôchodcov“ (voľný preklad). 42 rokov je naozaj veľa a Joe sa dostane do siene slávy aj tak, ale na druhej strane svieži floridský vzduch prospel nejednému dôchodcovi vrátane Jaromíra. Žeby Florida mala útočiť na pohár? Lebo toto je zrejme jediné lákadlo pre Joea. Ak hej, treba poraziť Tampu.  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera