Pondelok, 22. apríl 2024

Wild, wild Wings. Detroit hrá v tejto sezóne jeden divoký zápas za druhým

Jakub Halák Jakub Halák 26.03.2022

Jeden z klubov NHL hrá v aktuálnom ročníku pomerne divoké zápasy. Pod tri góly sa dostal iba v desiatich zápasoch.  Priemer 3.09 gólu na zápas je fajn, bavíme sa o ére, kedy padá dostatok gólov. Hokej je s nimi oveľa zaujímavejší.

Môžeme povedať, že Detroit Wild Wings hrávajú svoje zápasy tak trochu na divoko. Nejde iba o to, že by dostávali debakle, alebo drvili súperov. Len majú zápasy, kedy sú obe obrany takpovediac v bufete. Na niekoľko z takých sa pozrime.

Hneď prvý zápas?

Áno, hneď prvý zápas v novej sezóne. Detroit už po 27 minútach viedol 3:0 – s obhajcom trofeje. Palát síce znížil, ale po treťom góle Bertuzziho bolo opäť 4:1. Do šatní sa nakoniec po dvoch tretinách šlo za stavu 4:3, lebo Stamkos závidel a chcel sa dorovnať. Detroit po návrate z kabín ešte dvakrát pohrýzol súpera, pričom Bertuzzi vylepšil svoj štart do ročníka na štyri góly. Colton, Kucherov a potom Killorn napriek tomu posunuli zápas do predĺženia, v ktorom rozhodol Palát. Detroit 6, Tampa 7. Chytal Nedeljkovic.

Colorado Avalanche

Zápas s Coloradom mal iný priebeh. Colorado celý čas viedlo. 3:0, 3:2, 6:2, 7:3. V podstate od 3:0 neumožnilo Red Wings návrat do zápasu. Tretí gól Colorada dokonca dal Darren Helm, ktorý v Detroite hrával celú svoju kariéru.

Napriek skóre 7:3 Nedeljkovic odchytal 47 minút a dostal tri góly.

Dvakrát Toronto

Toronto porazilo Detroit trikrát v sezóne. Dva z tých zápasov boli poriadne divoké. Prvý z nich, druhý spoločný v sezóne, sa pritom pre Detroit nevyvíjal najhoršie. Po vyrovnanej prvej tretine sa v tej druhej Divoké Krídla nakopli a na jej konci viedli 4:2. Avšak v poslednom dejstve ich zmietlo javorové tornádo piatimi gólmi.

Konečný stav 7:4 pre Leafs. Nedeljkovic stál v bráne aj tentokrát.

Pri treťom zápase sa však odtrhli všetky obranné zábrany. Sedemnásťgólový zápas je jedinečný v každej dobe. Priebeh bol tiež veľmi zaujímavý. Prvá tretina 3:1 pre Toronto, po tej druhej 7:2 (Marner si dovolil čistý hetrik). Všetko vyzeralo na jasnú záležitosť, ale Detroit vstal z popola a dokázal dotiahnuť na 7:6. Mikheyev potom poistil náskok hostí, Raymond znížil, ale Kaše s Marnerom dotiali skóre do podoby 10:7.

Nedeljkovic chytal aj teraz, ale len polovicu zápasu. Puk lovil zo siete šesťkrát.

Šikágo

Pre istotu trinásťgólový zápas utrpel Detroit doma s Chicagom. A opäť duel ako na hojdačke. Prvá tretina 4:0 pre Blackhawks, po druhej bolo len 4:3. V minúte číslo 49 to bolo ale už 6:3 a štyri minúty pred koncom da Wings dotiahli na 6:5. Nasledovali dva góly Chicaga a konečný stav 8:5.

Začínal Pickard, tretiu tretinu si strihol Nedeljkovic. Ako inak.

Arizonská blamáž

V zápase s Arizonou to žiadna dráma nebola. 3:1, 7:2, 9:2 bolo skóre po jednotlivých tretinách.

Pre zmenu chytal Nedeljkovic. Celý zápas, pričom dokázal dosiahnuť svoje sezónne minimum, čo sa týka percentuálnej úspešnosti zásahov – 74,1. Bolesť je viditeľná.

Edmonton

Sedem dní po Arizone pricestoval Detroit do Edmontonu. Do brány sa postavil Greiss, aby v nej vydržal 4:35 minúty, chytil tri strely a rovnaký počet pustil. Nedeljkovic dostal šancu a napriek tomu, ako to dopadlo, sa jej chytil obstojne. Porovnanie s Greissom nemá zmysel. Prvá tretina sa skončila 4:1, v druhej Detroit náskok stiahol na 4:2. V tej tretej najprv vyrovnal na 4:4, potom znova vyrovnal na 5:5, aby nakoniec prehral 7:5.

Tím znova v tejto sezóne ukázal, že dokáže vyrovnať aj evidentne stratené zápasy.

Wild eins zwei

S Minesottou si Red Wings tiež užili hody. Bol Valentín a deň zamilovaných zlomil srdce brankárovi Nedeljkovicovi. Chudák sa postavil na bránkovisko na 55 minút, chytil 18 striel, šesť pustil a body neboli. 75 percent pochytaných striel je veru málo. Vnútorná sila mužstva sa však prejavila znova. Red Wings sa vrátili do zápasu, ktorý prehrávali 5:2 dvomi gólmi, 7:4 je však ďalší krutý výsledok.

Aj v druhom zápase chytal Nedeljkovic. Tentokrát to bolo veľmi vyrovnané. Prvá tretina z pohľadu Detroitu 2:3, druhá 4:3 a tretia 5:5. Detroit sa trikrát dotiahol na súpera a potom prehral v nájazdoch.

Nedeljkovic za všetky góly nemôže, je však zarážajúce, ako často pri týchto nádielkach stál v bráne červených.

Myslím si, že Red Wings postupom času získajú stabilitu na oboch koncoch ihriska. O jednu až dve sezóny môžu znova atakovať vysoké pozície.