fbpx
pondelok, 25. januára 2021
Dušan Danko
Archív autora
Hokej

Za Dušanom Dankom

Hokejbalovú komunitu zasiahla smutná správa. Vo veku 37 rokov zomrel v pondelok v Bratislave po krátkej a ťažkej chorobe tréner slovenskej hokejbalovej reprezentácie Dušan Danko.

Za Dušanom

Dušan bol v rámci slovenského hokejbalu (ale nie len toho) ikonou. Jeho šestnástka na drese vzbudzovala u súpera rešpekt a v domácom tíme rozvahu a istotu, že si odvedie vždy skvelú robotu. V najvyššej slovenskej súťaži obliekal dres Ružinova, s ktorým vybojoval sedem titulov majstra Slovenska. Naposledy obliekal dres Leaders Ružinov ešte na jeseň tohto roku.

Reprezentačný dres obliekal na šiestich majstrovstvách sveta (MS 2005 v Pittsburghu, 2007 v Rattingene, 2009 v Plzni, 2011 v Bratislave, 2013 v St. John’s a 2015 v Zugu), kde získal úctyhodných šesť medailí (2 zlaté, 1 striebornú a 3 bronzové).

Popri klubových povinnostiach trénoval reprezentáciu do 20 rokov, s ktorou získal na MS dva tituly majstra sveta (2014 v Bratislave a MS 2016 v Sheffielde) a naposledy pred rokom v júni na MS v kanadskom St. John’s získal bronz.

Seniorskú reprezentáciu ako tréner prebral na jeseň minulého roka a tento rok na MS v Košiciach mal náš domáci tím doviesť znova k titulu. Už sa mu to bohužiaľ nepodarí.

Som rád, že som si aj ja mohol som si Dušanom zahrať v jednom tíme. Bol to skvelý chlap, kamarát, srdciar a hlavne bol férový človek. Česť jeho pamiatke a úprimnú sústrasť rodine.

Nezabudneme na teba!