Štvrtok, 23. máj 2024

Začína sa nový ročník NHL. Na koho a na čo sa najviac tešíte?

Jakub Halák Jakub Halák 12.10.2021
Foto: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

Hokej v Amerike sa vracia. Konečne nemusím pozerať zo záznamu všetky tie highlighty. Už v stredu ráno si to rozdajú Tampa Bay proti Pittsburghu a Vegas proti Seattlu, ktorý má nového kapitána – Marca Giordana.   

Staré dobré divízie

Prvýkrát bude v NHL 32 kubov rozdelených do štyroch divízii po osem klubov. A návrat k skoro pôvodnému rozdeleniu je na svete pri 82-zápasovej sezóne.

Zdroj: NHL.com

Fascinujúce je, že opäť budú proti sebe stáť v jednej divízii dvaja poslední finalisti. A navyše budú hrať spolu s dvoma najslabšími mužstvami – Buffalom a Ottawou.

Historické štatistiky

Medzi brankármi môžu dosiahnuť 400 zápasov Jonathan Bernier (394) a Frederik Andersen (393). Marc-Andre Fleury má na dosah 500 výhier, chýba mu osem, aby sa stal tretím brankárom s toľkými výhrami a posunul sa z tretieho miesta v historickom rebríčku na tretie miesto v historickom rebríčku. Sergei Bobrovsky bude na métu 300 víťazstiev potrebovať tri, Craig Anderson potrebuje na rovnaký počin osem výhier – ale chytá za Buffalo. Andrei Vasilevsky bude potrebovať desať výhier na magickú dvestovku, pričom doteraz odchytal iba 302 zápasov.

Ryan Suter (1198), Alex Ovechkin (1197), Duncan Keith (1192) odohrajú počas sezóny svoj zápas číslo 1200. A nikto neodohrá svoj tisíci zápas. Dokonca ani počas budúcej sezóny. Áno, taký bol plán, ale Colorado podpísalo Jacka Johnsona, ktorý má 950 zápasov. Či vydrží 50 zápasov, je otázne.

Štyri legendy budú usilovať o štyristo gólov v lige. Jeff Carter (399), Joe Pavelski (394), Zach Parise (393) a Phil Kessel (391). Mám pocit, že sa to všetkým podarí. Keď už sme pri góloch, Ovečkinovi chýba 37 gólov na tretieho najlepšieho strelca v lige a najlepšieho európskeho strelca ligy vôbec. Podľa najnovších informácii by mal nastúpiť na otvárací duel Washingtonu, čím sa šanca dosiahnuť tento míľnik výrazne zvyšuje.

Čo sa týka bodov Crosby (1325) a Ovechkin (1320) by sa mohli priblížiť prvej 20-tke. Ale pochybujem, že dajú 84 alebo 89 bodov, aj vzhľadom na fakt, že Crosby začne sezónu ako zranený.

Dvestú asistenciu si môže zapísať Andrej Sekera, má ich 199.  

Trikrát Tampa?

Vyhrá Tampa pohár aj tretíkrát po sebe? Naposledy sa to podarilo New Yorku Islanders, keď vyhrali až štyri po sebe medzi rokmi 1980 a 1983. To som ešte nežil. Bude to mať tento rok ťažšie, keďže mužstvo opustili Savard, Johnson aj Gourde. Mužstvo sa bude opierať o Vasilevskyho v bráne, Hedmana s Černákom v obrane a Kucherova, Stamkosa, Pointa a Paláta v útoku. Už minulý rok som ich netipoval na pohár a ani tento ich nebudem tipovať.

Fun fact: Posledné dva roky to dotiahli do finále proti Tampe tímy, ktoré mali dočasného interného trénera.

Čo bude s Torontom a Edmontonom.

Bude to znova koncert iba v základnej časti? Matthews s Marnerom a McDavid s Draisaitlom budú mať extrémne produktívnu základnú časť, to je jasné. Ďalej to už bude záležať iba na hĺbke družstva. Toronto má v divízii svoje dve odveké Nemezis. I Boston, i (bolo to 3:1) Montreal. Edmonton je nastavený Hollandom maximálne na tri sezóny.

Čo bude potom každý tuší, nikto nepovie.    

Slováci

Minulú sezónu zasiahlo do hry desať Slovákov. Tento rok ich bude menej. Isté miesto majú Tatar, Halák, Sekera, Chára a Černák. Jurčo zatiaľ nemá klub (a vraj bude hrať skôr v Europe), Pánik bol umiestnený na waivers a už je na farme. Dobrou správou je, že otvárací duel Capitals by mal byť s Martinom Fehérvárym. Som zvedavý na prístup Flames k Pospíšilovi a Ružičkovi. Taktiež bude otázne, akú pozíciu majú v New Jersey Devils Marián Studenič a Christián Jaroš. Povedal by som, že 13. útočník a 7. obranca.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera