fbpx
sobota, 23. januára 2021
Hokejisti Trenčína a Nitry
SITA/Martin Havran
Hokej

Začína sa štvrťfinále Tipsport ligy. Budú prekvapenia pokračovať?

Po aperitíve v podobe dvoch kratších sérii predkola začína Tipsport liga konečne skutočné playoff. Štyri dvojice, stále osem kandidátov na titul. Sluší sa pred prvým buly obzrieť sa za desiatimi číslami základnej časti, ktoré by mohli čo-to napovedať pred vyraďovačkou

94

Taký priepastný bol rozdiel medzi najlepšou a najhoršou obranou. Najmenej gólov dostali brankári Zvolena (128), najviac tí v Žiline (222). Aj preto je Zvolen jedným z dvoch najvážnejších kandidátov na titul.

88

Pre zmenu taký veľký bol rozdiel medzi top útokom Nitry (217) a najhorším Mikulášom (129). Aj preto stojí Nitra pred zaujímavou výzvou z Trenčína a hráči Mikuláša sa už pomaly vracajú z dovoleniek pri mori.

50

Najviac bodov na ľadoch súperov získali Košice. Ide o prekvapujúci fakt, najmä preto, že z ihrísk kvalitných súperov body ozaj nevozili pravidelne.

24,08 %

Najvyššiu úspešnosť presiloviek má Banská Bystrica. Špeciálne tímy môžu rozhodnúť v playoff, Barani sú spolu so Zvolenom druhými hlavnými favoritmi na pohár. Funny fact: Presilovku o dvoch hráčov využili len v troch percentách prípadov.

89,16%

Najlepšie oslabenia mali hráči Nových Zámkov. Videli sme ale, že im to v predkole playoff nebolo nič platné.

985

Takmer o tisíc striel (2301 vs 1316) smerovalo viac na bránku Žiliny, ako na brankárov Bystrice. Hovorí to o aktívnej hre Baranov, tento ukazovateľ je dobré strážiť si aj vo vyraďovačke. Keď súper nebude veľa strieľať, možno dá menej gólov. Logické.

11

Nitrančania dali najviac gólov v oslabení. Mladí, rýchli a draví útočníci sa dokážu presadiť aj keď ich je na ľade menej. Ak sa nejaký podarí aj v playoff, mohli by Corgoňom pomôcť do finále.

1,84

Najlepší gólový priemer zapísal Adam Vay z Miskolca. Žiaden iný brankár sa nedostal pod 2,00. Zverenci trénera Hanlona ale opäť narazili na zlého súpera. Paradoxne, bola ňou Budapest. Slovenský tím by v predkole potrápili asi aj viac.

25

Najviac víťazných zápasov spomedzi brankárov zaznamenal brankár Habal z VSŽ Košice. Ešte štyri a Oceliari sa po dvoch rokoch dostanú do semifinále.

35

Meno víťaza štatistiky +/- by ste asi len tak ľahko neuhádli. Je ním Michal Pupák z Nitry.

Štvrťfinále

Povedzme si na rovinu, v prvých dvoch dvojiciach je favorit vždy jasný, známy a ohromný. Ak prehrá Banská Bystrica s Detvou čo i len jeden zápas, bude sa hovoriť o prekvapení. Detva sa bude chváliť ešte viac, ako sa chváli už len za prvý postup do najlepšej osmičky. Náš tip: Barani – Medvede 4:0.

Zvolen vyfasoval Budapešť a je na tom podobne, ako sused z Bystrice. Čokoľvek iné, ako jednoznačné víťazstvo v prvej sérii playoff, bude šokujúce. Budapešť ale jeden zápas vyhrať môže. Náš tip: Rytieri – Maďari 4:1.

Nitra vs Trenčín je séria, ktorá bude najzábavnejšia. Tradičné prekáračky pred prvým zápasom asi prekročili hranicu normálneho, rozhodnú ale výkony na ľade a nie reči v kabíne. Mohla by to byť dlhá séria. Náš tip: Corgoni – Vojaci 4:2.

Východniarske derby má favorita len na papieri. VSŽ chcú do semifinále, Poprad môže prekvapiť asi aj vlastných fanúšikov, keby rivalovi zabránil v dosiahnutí cieľa. Všetko ale závisí od slabín Ladislava Nagya. Náš tip: VSŽ – Kamzíci 4:3.