Pondelok, 20. máj 2024

Zápasom roka v Česku je dnes priamy súboj Jágra o zostup

SITA/AP Photo/Petr David Josek

Slovenská hokejová liga má ešte do konca (nadstavby) základnej časti týždeň a víkend, Česi nás bez nadstavby o desať dní predbehli. Dnes spoznajú dvojice pre playoff aj toho, kto zostúpi do druhej ligy.

Česká hokejová liga sa dnes podvečer dočká nenormálneho šlágra. Jaromír Jágr hrá priamy súboj o zostup.

Litvínov – Kladno, dnes 18:00

Situácia v tabuľke Tisport ligy je skutočne napínavá. Ak nesledujete, neviete, že Jágr je s Kladnom o skóre posledný pred – uhádli ste – Litvínovom. O bod pred nimi sú Pardubice. Tri slávne hokejové značky – Chemické závody Litvínov, Poldi Kladno a Tesla Pardubice – sa tak trasú o svoje miesto pri najlepšom stole.

Najlepšiu pozíciu má pred posledným kolom Litvínov. Žlto-čierni hrajú doma proti Rytierom z Kladna. Pardubice musia do Brna, kde čaká tamojšia Kométa.

Scenáre sú relatívne jasné: Akákoľvek výhra zachraňuje Kladno a akákoľvek výhra Litvínov. Pardubiciam stačí uhrať v Brne proti Kométe bod a sú tiež naisto zachránení.

Veľa zaujímavých informácií vtesnal Robert Záruba na svojom twittri do niekoľkých na seba nadväzujúcich tweetov. Sám by som to lepšie nenapísal, tak radšej čítajte jeho.

Extra pikantéria

V Čechách prebehla počas sezóny zaujímavá debata. O uzatvorení tamojšej ligy pre už v nej fungujúce kluby. Po vzore NHL a KHL by nikto nevypadával ani nepostupoval na základe výsledkov. Viete si predstaviť, ako asi prebiehala.

Okrem štrnástich tímov v najvyššej lige je aj druhá česká liga plná klubov s tradíciou, alebo ambíciami. České Budějovice, Vsetín aj Slavia Praha pamätajú slávne časy. Chomutov hral medzi najlepšími ešte nedávno a Přerov by sa medzi elitu tiež rád pozrel.

Medzi najväčších propagátorov uzatvorenia patrili práve Jarda Jágr a napríklad aj Jiří Šlégr. Toho času aktívny v Litvínove ako tréner mužstva. Možno vedeli, prečo to robia. Jeden z nich dnes pravdepodobne opustí Tipsport ligu.

Fascinujúci, hoci nepriamy, súboj dvoch českých členov Triple Gold Clubu, najelitárskejšieho hokejového združenia, si nenechajte ujsť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera