Sobota, 29. jún 2024

Získa Poprad premiérový titul majstra Slovenska, alebo po ôsmich rokoch skončí v rukách zvolenských hokejistov?

TASR - Ján Krošlák

Začína sa finálová séria hokejovej Tipos extraligy medzi HKM Zvolen a HK Poprad. Kto sa stane v poradí 28. majstrom Slovenska?

Získa Zvolen tretí triumf po ôsmich rokoch alebo Poprad svoj premiérový? Favorita hľadať ťažko, všetko naznačí úvodný zápas pod Pustým hradom za prítomnosti tisícky divákov.

Vyrovnané celky

V základnej časti si obe družstvá body spravodlivo podelili. S výnimkou úvodného zápasu, kedy Popradčania rozdrvili Zvolen 9:2, bol zvyšok duelov vyrovnanejší. Rytieri aj Kamzíci si pripísali do tabuľky po dve výhry.

Základnú časť opanoval Zvolen, Poprad sa umiestnil na treťom mieste.

Cesta v play off

Oba kádre prešli štvrťfinálovými duelmi hladko 4:0. Zvolenčania vyhrali nad Novými Zámkami, Poprad porazil Detvu. V semifinále Rytieri ukončili sezónu bratislavskému Slovanu pomerom 4:1, Podtatranci otočili sériu s Michalovcami z 0:2 na 4:2.

Zvolenský žolík predĺženia

Svojimi výkonmi si pýtajú miestenku do reprezentácie na blížiace sa majstrovstvá sveta útočníci Zvolena Miloš Kelemen, Radovan Bondra a Juraj Mikúš a obranca Michal Ivan.  

V semifinálovej sérii so Slovanom Bratislava úradoval prvý útok s krídlami Mikkom Nuutinenom a Allanom McPhersonom. Fín v predĺžení posledného zápasu poslal Zvolen do finále. Bol to druhý zápas v semifinále, ktorý rozhodol mimo riadneho hracieho času. Predtým bol autorom rozhodujúceho samostatného nájazdu. Tréner Peter Oremus má v tridsaťročnom útočníkovi žolíka v predĺžení.

Elitná formácie Kamzíkov

Aj popradská prvá formácia si vyžaduje pozornosť trénera slovenskej reprezentácie Craiga Ramsayho. Skúsený center Marcel Hačšák má na krídlach výborne spolupracujúcich útočníkov Patrika Svitanu s Dávidom Skokanom. Elitné trio sa postaralo o najviac gólov východniarov.

Pozornosť sa seba upriamuje sedemnásťročný útočník Filip Mešár. Vo vyraďovacej časti strelil dva góly a na dva prihral.

Ofenzívne naladené finále

Po základnej časti Poprad nastrieľal súperom najviac gólov v prebiehajúcom ročníku extraligy (186). Druhý Zvolen zaznamenal o sedem menej. Oba celky sú ofenzívne ladené a môžeme očakávať gólový ohňostroj.

Zvolenské útoky sa dokážu dokonale dopĺňať, v každom zápase vie zabrať iná útočná trojica. Na druhej strane sa v tíme Podtatrancov spoliehajú najmä na prvý najproduktívnejší útok.

Svätyne oboch tímov strážia skúsení brankári. Tridsaťštyriročný Švéd Robin Rahm v drese Zvolena v play off svojho náhradníka do brány ešte nepustil. Český gólman Tomáš Vošvrda chytajúci za Poprad sa blysol viacerými vynikajúcimi zákrokmi.

Sledovať finále môžete aj bez rizika a s gólovým bonusom. Na finále sa teší celá hokejová republika.

Program finálových zápasov:

29. apríla Zvolen – Poprad
30. apríla Zvolen – Poprad
3. mája Poprad – Zvolen
4. mája Poprad – Zvolen

Prípadné zápasy:

6. mája Zvolen – Poprad
8. mája Poprad – Zvolen
10. mája Zvolen – Poprad

Článok vyšiel v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera