Piatok, 24. máj 2024

Zvesená vlajka Bieloruska na MS ná dohru, starostovi Rigy zakázali vstup do Ruska

Michal Bruner Michal Bruner 03.07.2021
TASR - Jaroslav Novák

Starostovi Rigy Martinsovi Stakisovi zakázali vstup do Ruska. Vyhlásila to oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová.

Ide o reakciu Rusov za  to, že Stakis počas  MS v hokeji stiahol zo stožiarov v meste vlajku Bieloruska a nahradil ju opozičnou červeno-bielou vlajkou.

Politické výtržníctvo?

Bielorusko a Rusko dlhodobo udržujú priateľské vzťahy a Rusi teraz týmto počinom podporili svojich susedov. „Stakis by sa nemal angažovať v politickom výtržníctve, ale mal by myslieť na rozvoj obchodných a hospodárskych väzieb s ruskými regiónmi, ako to úspešne robili jeho predchodcovia. Teraz to pre neho bude oveľa ťažšie. Je zaradený do zoznamu osôb, ktoré majú zákaz vstupu do Ruskej federácie,“ cituje Zacharovovú portál kommersant.ru.

Pripomeňme, že na MS 2021 v Rige odstránili vlajky Bieloruska. Stakis vysvetlil, že prítomnosť vlajky režimu Alexandra Lukašenka v meste považuje za neprijateľnú.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera