Nedeľa, 21. júl 2024

Nádherné gesto fair play. Biatlonista pomohol vrátiť súpera do hry

SITA/AP Photo/Matthias Schrader

Nádherné gesto fair play predviedol litovský biatlonista Vytautas Strolia. V pretekoch s hromadným štartom na 15 kilometrov v talianskej Anterselve pomohol bieloruskému reprezentantovi Antonovi Smolskému nazuť vypnutú lyžu.

Tridsiatka najlepších biatlonistov na prvom úseku vytvorila vláčik, kde sa bojovalo o každý kúsok trate. Bielorusovi sa vypla ľavá lyža, ktorá mu ostala stáť na mieste. Tú mu zo zadných radov podal Litovčan a Smolski sa rýchlo vrátil späť. Bielorus svojho pomocníka v cieli nakoniec predbehol o osem miest.

Preteky vyhral nemecký reprezentant Benedikt Doll pred nórskou dvojicou Johannes Thingnes Boe a Sturla Holm Laegreid. Anton Smolski obsadil osemnáste miesto a jeho pomocník Vytautas Strolia prišiel na 26. pozícii.

Slováci v pretekoch nemali zastúpenie.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera