Pondelok, 20. máj 2024

Dezinformovaný Rus: Na Ukrajine ide o záchrannú akciu

Foto: ISTA/AP Photo/Alessandra Tarantino

Meno ruského reprezentanta v severskej kombinácii Vjačeslava Barkova pozná málokto. Lyžiar, ktorý sa vo Svetovom pohári pohybuje vo výsledkovej listine na hrane piatej a šiestej desiatky, sa počas víkendovej zastávky vo fínskom Lahti výrazne zapísal do povedomia.

Žiaľ, inak ako na trati alebo skokanskom mostíku.

Záchranná akcia na Ukrajine

Štáb nórskej televízie NRK odchytil ruského športovca, aby sa ho spýtal na jeho pocity ohľadne aktuálnej svetovej situácie. Výsledok rozhovoru bol pre divákov v Nórsku ako aj v iných západných krajinách šokujúci.

Aké to je pretekať so všetkým tým, čo sa deje vo svete?,“ opýtal sa reportér.
A čo sa deje?,“ nechápal Barkov. „Vojna? A kde?,“ divil sa.
Na Ukrajine,“ upresnil Nór.
Ach, na Ukrajine. To je záchranná akcia. Operácia na záchranu životov. Viete na Ukrajine je veľa ľudí, ktorí sú pod tlakom,“ vytvetľoval Rus.

Rozhovor vyvolal nevôľu aj v samotnej komunite severskej kombinácie. „Všetci Rusi sa zdajú byť totálne dezinformovaní. Vieme, že v Rusku je veľa propagandy. Pravdivých informácií sa k ľuďom veľa nedostane,“ reagovala nórska jednotka Jarl Magnus Riiber.

Bol som z toho rozhovoru celkom v šoku. Asi má nejakú inú pravdu, ktorej verí a nás ma za idiotov. Je to ťažko pochopiteľné, ale asi má pre to, čo si myslí, nejaké dôvody,“ nechápavo komentoval čerstvý olympijský víťaz Jörgen Graabak.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera