Piatok, 19. apríl 2024

Po Vlhovej rovno k najväčšej súperke? Na Magoniho si brúsia zuby Švajčiari

TASR - Martin Baumann

Predčasný koniec mimoriadne úspešného trénera slovenskej reprezentantky v alpskom lyžovaní Petry Vlhovej okamžite vyvolal vlnu diskusií. Dá sa predpokladať, že taliansky kouč nezostane bez práce dlho a siahne po ňom iná špičková lyžiarka. Švajčiarsky denník Blick nazval Livia Magoniho esom v rukáve.

Prestup ku konkurencii?

Talian trénoval Vlhovú od roku 2016 a s tímom mal platnú zmluvu ešte na budúcu, olympijskú sezónu. Denník uvádza, že prekvapivý koniec spolupráce bol vyústením prepieranej kontroverznej kritiky Magoniho smerom k jeho zverenkyni v talianskom periodiku.

Švajčiarska reprezentácia bola v kontakte s trénerom Petry Vlhovej už minulý rok po tom, čo rezignoval vtedajší kouč Wendy Holdenerovej. „Je pravda, že Švajčiari so mnou hovorili. Išlo o nezáväznú konverzáciu. Nehovorili sme priamo o Wendy,“ prezradil vtedy Magoni.

Áno, Magoni by bol dobrá voľba, ale nevedela som si predstaviť, že by opustil Vlhovú,“ potvrdila Holdenerová. Rok sa s rokom stretol a situácia je rovnaká, s tým rozdielom, že Magoni je k dispozícii.

Holdenerová opäť potrebuje trénera

Chémia medzi švajčiarskou špecialistkou na technické disciplíny a rakúskym expertom Klausom Mayrhoferem nefungovala a Holdenerová sa opäť rozhliada po novom koučovi.

S Magonim má mimochodom výborné vzťahy šéf švajčiarskeho národného tímu Walter Reusser. Ešte v roli manažéra firmy Stöckli oslavoval v spoločnom tíme s Talianom zisk veľkého krištáľového glóbusu Tiny Mazeovej.

„Máme za sebou skvelú spoločnú minulosť. Oslavovali sme veľké úspechy,“ pochvaľuje si spoluprácu Reusser.

V hre je aj Gutová

Holdenerová a Reusser nie sú jediní, ktorí by päťdesiatsedemročného kouča v tíme privítali. Podľa zákulisných informácii mala o Magoniho záujem pred minulou sezónou aj Lara Gutová Behramiová.

Švajčiarka obsadila v celkovom hodnotení druhé miesto a bola najvážnejšou súperkou Petry Vlhovej v boji o veľký krištáľový glóbus.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera