Sobota, 25. máj 2024

Skúsil šúšn a znova bol najlepším Čechom. Jágr bežeckej stopy aj v 47-rokoch drží krok s diaľkovými bežcami

SITA/Gian Ehrenzeller/Keystone via AP

Najlepšie umiestneným českým reprezentantom v nedeľňajšom diaľkovom behu na lyžiach na 54 kilometrov vo Välädalsrennete bol Stanislav Řezáč. Obsadil 37. miesto. A jeho taktika? „Main taktik zkusit Šůšn.

Štyridsaťsedemročného bežkára pozná internetová komunita vďaka jeho rozhovoru v troch jazykoch po triumfe na pretekoch Birkebeinerrennet race v marci 2011. Prestížne preteky vyhral spolu trikrát, v rokoch 2005, 2008 a 2011.

Gud rejs tudej

Stanislav Řezáč v úctyhodnom veku stále brázdi bežkárske stopy. Skúsený bežec už síce nepatrí k úplnej elite, ale diaľkových behov zvaných laufy sa pravidelne zúčastňuje. A niekedy dokáže stále držať krok.

Ešte pred dvoma rokmi v Nemecku na trati dlhej 50 km vybojoval druhé miesto.  Ako 45-ročný.

Ako je na tom Stanislav Řezáč s angličtinou dnes? „Dohovorím sa, ale pri rozhovoroch ju úplne nevyužijem, do prvej trojky sa dostanem málokedy. A keď niečo potrebujem, manželka mi to rada preloží,“ uviedol v rozhovore pre Blesk spred vyše roka.

Ako s odstupom času vníma svoj rozhovor? „Mal som hovoriť česky a nie to tak motať. Teraz sa na tom už len smejem.“

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera