Piatok, 19. júl 2024

Skvelá Vlhová! V Jasnej vyhrala obrovský slalom

TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová získala sto bodov do klasifikácie svetového pohára za víťazstvo v obrovskom slalome v Jasnej. Skvelou jazdou v druhom kole predbehla Mikaelu Shiffrinovú a odrazila nápor Alison Robinsonovej.

V druhom kole udržala náskok pred výbornou Novozélanďankou Robinsonovou, ktorú porazila o 16 stotín sekundy. Tretia skončila s odstupom 0,37 sek. Mikaela Shiffrinová, ktorá vyhrala prvé kolo. Líderka celkového hodnotenia Svetového pohára Lara Gutová-Behramiová skončila na deviatom mieste.


Viete, je to veľmi ťažké teraz hovoriť,” ledva hľadala slová Petra Vlhová v cieli v televíznom rozhovore. “Mala som menšiu krízu, snažila som sa veľa zmeniť a doma som sa snažila udržať čo najviac sily. Bol to môj sen zvíťaziť na domácej trati. Neviem, či som niekedy mala také emócie, ako práve teraz,” dodala.

Slzy radosti neudržala ani Veronika Velez-Zuzulová, ktorej sa triasol hlas za televíznym mikrofónom po dojazde Mikaely Shiffrinovej.

Víťazstvo v obráku po vyše roku

Petra Vlhová naposledy v obrovskom slalome zvíťazila v januári 2020 v talianskom Sestriere. Víťazkou malého krištáľového glóbusu za disciplínu sa stala Marta Bassinová, ktorá v Jasnej skončila štvrtá.

Najlepšia slovenská lyžiarka získala počas víkendu na domácom kopci 180 bodov z 200 možných, spolu ich už v sezóne Svetového pohára získala 1 220. Na Gutovú-Behramiovú stráca v súboji o veľký krištáľový glóbus 36 bodov.

Správu budeme aktualizovať.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera