Štvrtok, 23. máj 2024

Video, ktoré neomrzí. Takto sa Petra Vlhová tešila zo zlatej olympijskej medaily

SITA/AP Photo/Luca Bruno

Petra Vlhová získala pre Slovensko historický cenný kov v alpskom lyžovaní pod piatimi kruhmi. V pekinskom slalome predviedla excelentný comeback, keď dohnala stratu z prvého kola a katapultovala sa na prvé miesto.

Dvadsaťšesťročná liptovská rodáčka zajazdila najrýchlejšie druhé kolo, ktoré staval jej tréner Mauro Pini. Za sebou nechala všetky súperky. Tretia po prvom kole Sara Hectorová dostala špicara, druhá Michelle Gisinová a prvá Lena Duerrová šli až príliš opatrne.

Výbuch emócií

Keď zistila, že vyhrala zlatú medailu utekala za svojim tímom a tešila sa s nimi. “Ťažko povedať, čo momentálne prežívam. Miešajú sa vo mne rôzne emócie, je ťažké opísať to. Po prvom kole to bolo veľmi náročné, samozrejme, najmä ja od seba som očakávala lepší výkon. Snažili sme sa to hodiť za hlavu. Som naozaj šťastná, že všetci členovia môjho tímu mi verili. Bez nich by som to nedokázala. Opakovali, že som silná a že dokážem aj nemožné. Vďaka nim som sa dokázala stať olympijskou víťazkou,” povedala Vlhová v prvej televíznej reakcii na RTVS.

Piniho trať

Tréner Mauro Pini sa rozhodol spraviť druhé kolo ťažšie, aby skresal stratu svojej zverenkyne. “Predviedla neskutočné druhé kolo. Chceli sme tam dať viac kombinácií a zvýšiť náročnosť pre pretekárky. Petra vyhrala, pretože sa nebála. Na celej trati do toho dala veľké srdce. Túžila zvíťaziť v týchto pretekoch,” uviedol šťastný kouč.

Petra Vlhová stratu sedem desatín sekundy na čelo zmazala a získala vytúžené zlato. Po skončení pretekov si prevzala medailu a vypočula slovenskú hymnu. Sen sa stal skutočnosťou.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera