Štvrtok, 18. júl 2024

Víkendové snehovánky: Hééj, Rup…holding

Juraj Kurek Juraj Kurek 22.01.2019

Bruce Hornsby v 86-tom zaspieval „That’s just the way it is, some things will never change“. Nevedno, či mal na mysli slovenskú ženskú biatlonovú štafetu (jeden by povedal, že asi zrejme nie), no kľudne mať mohol.

Potešili Nasťa aj Paulína

Nasťa nás potešila na úvod, Paulína na záver. Kuzminová v šprinte bez nejakých väčších stresov porazila Talianku Vittoziovú, ktorá tento rok behá a strieľa ďaleko najvyrovnanejšie. Paulína Fialková skočila v šprinte „až“ 14. a už sa zdalo, že predvianočná forma je v háji. V masáku ale pustila pred seba len Preussovú a Tendrevoldovú a dopriala im prvé pódiá v živote. Štrnásta pre zmenu tento raz skončila Kuzminová. Kto si pred pretekmi podal na to, že Dahlmeierová, Chevalierová a Makareinenová skončia v prvej štvorke by vyhral veľké peniaze, ale len v prípade, že by sa poradie obrátilo. Takéto mená na konci štartovej listiny nevidno každý deň.

To u mužov je to o poznanie väčšia nuda, JT Boe sa naučil poriadne a pravidelne strieľať a stíha mu málokto, vyhral oba víkendové preteky a dohromady už deväť z celkového počtu 12. Kým u mužov preteky poznali len troch víťazov, u žien víťaziek bolo až sedem.

Ženskú štafetu rovnako ako naposledy rozbiehali sestry Fialky a veľmi podobne sa to aj vyvíjalo. S tým rozdielom, že ešte aj po piatej streľbe britskí komentátori tipovali naše ženy stupne víťazov a aj v priebehu šiestej to vôbec nevyzeralo beznádejne, ale potom to prišlo a nakoniec musela Nasťa zasa vyčarovať šieste miesto.  No my sme veční rojkovia, nejaký posun tam predsa len vidieť bol a na poslednej štafete v tomto zložení (a na dlhé roky asi aj poslednej ženskej štafety v hocijakom zložení, resp. v zložení, ktoré rozhodcovia nestiahnu predčasne z trate) na MS možno cinkne aj medaila. A ak nie, aspoň môžeme z Bruca Hornsbyho spraviť Sibylu. A aby sme nezabudli, vyhrali Francúzky.

Naši muži zašli svoj štandard, takisto to nevyzeralo zle a takisto sa nevyhli trestnému kolu, prekvapujúco ho mal na svedomí Otčenáš. Dlho sa držali v desiatke, skončili trinásti. Na rozdiel od žien ich čaká pred MS ešte jedna štafeta – v Kanade, kde by mohla byť menšia konkurencia. Vyhrali Nóri (logicky, keďže sa konečne zapojil aj mladší Boe).

Hirscher nevyhral

Veľké veci sa diali u alpských lyžiarov, Marcel Hirscher nevyhral slalom!!! Tu už fakt nikto nič negarantuje. Síce po prvom nevydarenom kole, kedy strácal skoro sekundu, zabral a stiahol stratu až na jednu desatinu, na stačilo mu to len na tretie miesto. Vyhral Francúz Papa Noel. Adam Žampa z prvého kola nepostúpil, Matej Falat v ňom vypadol. Zjazd na brutálnom Lauberhorne vyhral Rakúšan Kriechmayr, Slovák Bendik skončil 47. s takmer desaťsekundovou stratou, za sebou nechal okrem nedokončivších už len Bolívijčana Simona Breitfussa Kammerlandera. Naozaj. Zmiešané pocity zažíva Talian Buzzi, šiestym miestom vybojoval životný výsledok, tak si na oslavu v cieli zlomil nohu. Ženy mali po obrákovom utorku (Vlhová štvrtá, Shiffrinová prvá) kĺzavý víkend a darilo sa dámam s písmenkami SHFR v menách. Super-G vyhrala Shiffrinová, zjazd Siebenhoferová pred Schmidhoferovou.

Okrem toho sa aj skákalo, aj bežalo, podaktorí dokonca aj skákali aj bežali, no to u nás aj tak nikoho poriadne nezaujíma. Takže čaute.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera