Streda, 17. apríl 2024

Vlhová znova medzi najlepšími v zjazde, náskok na veľký glóbus nerieši

FOTO TASR/AP

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom stredisku Crans Montana. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila siedme miesto, za víťazkou zaostala o 1,05 sekundy.

Druhé miesto obsadila Švajčiarka Lara Gutová Behramiová (+0,27), tretia bola Goggiovej krajanka Elena Curtoniová (+0,60).

Goggiová ako Vonnová

Dvadsaťosemročná Goggiová dosiahla štvrtý triumf v zjazde v tejto sezóne z piatich možných, celkovo jedenáste víťazstvo vo Svetovom pohári. Talianka vyhrala aj v piatok, predtým vo Val d’Isere a St. Antone. Štyrmi víťazstvami v rade zopakovala výsledok Američanky Lindsey Vonnovej spred troch rokov.

Ledecká si opäť zakričala

Piatkový zjazd organizátori posadili pre zhoršené poveternostné podmienky nižšie, v sobotu však nefúkal vietor a pretekárky štartovali z vrchu. Preteky nedokončila Češka Ester Ledecká, ktorá v strednej časti trate skončila po páde v ochrannej sieti. Ledeckú mrzel pád o to viac, že bola v tom čase v zelených číslach a útočila na pódiové umiestnenie. Druhá najlepšia zjazdárka z piatkových pretekov sa však zrejme vážnejšie nezranila, gestom do kamery naznačila, že je v poriadku.

Vlhová pred Gissinovou

Vlhová si vďaka 7. miestu pripísala do celkového hodnotenia 36 bodov a zvýšila svoj náskok na čele SP. Jej prenasledovateľka Michelle Gisinová zo Švajčiarska skončila desiata, na konto jej pribudlo 26 bodov. Vlhová má v súboji o veľký glóbus náskok 120 bodov. “Išlo sa mi veľmi dobre, ale bolo to ťažšie ako včera. Viditeľnosť bola zlá, najmä v poslednej pasáži som si nevidela pod nohy, bol to skôr boj o prežitie. Ale so 7. miestom som spokojná. Tento kopec sa mi páči, mám na ňom istotu, poznám ho o niečo lepšie. Cítim sa na ňom dobre. Sezóna je ešte dlhá, musím sa sústrediť sama na seba, a aby som získala čo najviac bodov. Nechcem teraz riešiť, aký veľký je môj náskok,” uviedla Vlhová pre RTVS v cieľových priestoroch.

Slovenská reprezentantka sa v rýchlostných disciplínach predstaví opäť zajtra, kedy je vo švajčiarskom stredisku na programe super-G.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.