Piatok, 19. júl 2024

Vlhová znova medzi najlepšími v zjazde, náskok na veľký glóbus nerieši

FOTO TASR/AP

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára vo švajčiarskom stredisku Crans Montana. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila siedme miesto, za víťazkou zaostala o 1,05 sekundy.

Druhé miesto obsadila Švajčiarka Lara Gutová Behramiová (+0,27), tretia bola Goggiovej krajanka Elena Curtoniová (+0,60).

Goggiová ako Vonnová

Dvadsaťosemročná Goggiová dosiahla štvrtý triumf v zjazde v tejto sezóne z piatich možných, celkovo jedenáste víťazstvo vo Svetovom pohári. Talianka vyhrala aj v piatok, predtým vo Val d’Isere a St. Antone. Štyrmi víťazstvami v rade zopakovala výsledok Američanky Lindsey Vonnovej spred troch rokov.

Ledecká si opäť zakričala

Piatkový zjazd organizátori posadili pre zhoršené poveternostné podmienky nižšie, v sobotu však nefúkal vietor a pretekárky štartovali z vrchu. Preteky nedokončila Češka Ester Ledecká, ktorá v strednej časti trate skončila po páde v ochrannej sieti. Ledeckú mrzel pád o to viac, že bola v tom čase v zelených číslach a útočila na pódiové umiestnenie. Druhá najlepšia zjazdárka z piatkových pretekov sa však zrejme vážnejšie nezranila, gestom do kamery naznačila, že je v poriadku.Vlhová pred Gissinovou

Vlhová si vďaka 7. miestu pripísala do celkového hodnotenia 36 bodov a zvýšila svoj náskok na čele SP. Jej prenasledovateľka Michelle Gisinová zo Švajčiarska skončila desiata, na konto jej pribudlo 26 bodov. Vlhová má v súboji o veľký glóbus náskok 120 bodov. “Išlo sa mi veľmi dobre, ale bolo to ťažšie ako včera. Viditeľnosť bola zlá, najmä v poslednej pasáži som si nevidela pod nohy, bol to skôr boj o prežitie. Ale so 7. miestom som spokojná. Tento kopec sa mi páči, mám na ňom istotu, poznám ho o niečo lepšie. Cítim sa na ňom dobre. Sezóna je ešte dlhá, musím sa sústrediť sama na seba, a aby som získala čo najviac bodov. Nechcem teraz riešiť, aký veľký je môj náskok,” uviedla Vlhová pre RTVS v cieľových priestoroch.

Slovenská reprezentantka sa v rýchlostných disciplínach predstaví opäť zajtra, kedy je vo švajčiarskom stredisku na programe super-G.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera