Piatok, 24. máj 2024

Wendy Holdenerová nakoniec po Magonim nesiahla. Bývalý tréner Petry Vlhovej bude pravdepodobne formovať iné hviezdy

TASR - Martin Baumann

Po predčasnom ukončení spolupráce medzi Liviom Magonim a Petrou Vlhovou ostal taliansky tréner voľný a bolo len otázkou času, kto po ňom siahne. Podľa švajčiarskeho denníka Blick si na neho brúsili zuby Švajčiari.

Holdenerová túži po výsledkoch

Švajčiarska špecialistka na technické disciplíny Wendy Holdenerová prejavila záujem o Taliana minulý rok. „Áno, Magoni by bol dobrá voľba, ale nevedela som si predstaviť, že by opustil Vlhovú,“ potvrdila Holdenerová.

Švajčiarka spolupracovala roky s individuálnymi trénermi. Partnerstvo s Wernerom Zurbuchenom prinieslo významné úspechy, pod jeho osemročným vedením päťkrát vyhrala (tímová súťaž, alpská kombinácia) a dovedna stála na pódiu 40-krát. Z majstrovstiev sveta si odniesla tri najcennejšie kovy a striebro. Z olympijských hier v Pjongčangu si priniesla kompletnú medailovú zbierku.

Spolupráca s trénerom Klausom Mayrhoferom nevyšla. S Rakúšanom sa rozlúčili pred majstrovstvami sveta v Cortine d’Ampezzo. Počas minulej sezóny zaznamenala iba tri tretie miesta a zo šampionátu jej chýbala medaila.

Dvadsaťsedemročná Holdenerová hľadala niekoho, kto ju posunie vpred. Talian Magoni so svojou bývalou zverenkyňou prešiel dlhú cestu a Petru Vlhovú vyformoval na komplexnú lyžiarku s veľkým krištáľovým glóbusom.

Rozhodla sa pre známe tváre

Denník Blick ale priniesol najnovšie informáciu, že slalomárka sa začlení do švajčiarskeho tímu pod vedenie dvojice Christian Brill a Alois Prenn. „Som rada, že poznám bližšie všetkých ľudí, s ktorými budem spolupracovať,“ uviedla Holdenerová.

Minulú zimu som mala veľké problémy,“ komentovala slabé výsledky Švajčiarka. Návrh hlavnej trénerky do opätovného začlenenia do národného tímu považovala za dobrý. Pred piatimi rokmi ctižiadostivá špecialistka vynikala a individuálne tréningy mali zmysel. „Teraz je základ oveľa širší. Ak Wendy bude medzičasom potrebovať špeciálne tréningy, nájdeme riešenie,“ uviedol riaditeľ tímu Walter Reusser.

Kam pôjde Magoni?

Livio Magoni pravdepodobne skončí v slovinskom minitíme. Prostredie veľmi dobre pozná, trénoval ich bývalú šampiónku Tinu Mazeovú. Tentokrát sa pokúsi vyformovať mladé pretekárky Andreau Slokarovú a Metu Hrovatovú, hovorí o tom aj slovinské periodikum Delo.

Dvadsaťtriročná Slokarová je špecialistkou na technické disciplíny. Vo Svetovom pohári debutovala v januári 2018. Najlepším výsledkom mladej Slovinky je deviate miesto zo slalomových pretekov v Jasnej v marci 2021.

O pol roka mladšia Hrovatová je slovinskou vychádzajúcou hviezdou. Premiéru v kolotoči SP zaznamenala ako sedemnásťročná v roku 2015. Na svojom konte má štyri tretie miesta v obrovskom slalome, posledný vo finále vo švajčiarskom Lenzerheide.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera