Piatok, 19. apríl 2024

Černák s hetrikom Gordieho Howea

TASR TASR 10.03.2021
FOTO- SITA/AP Photo/Paul Sancya

Slovenský hokejista Erik Černák prispel gólom a asistenciou k triumfu Tampy Bay Lightning v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Detroitu Red Wings 4:3 po predĺžení.

Pre dvadsaťtriročného obrancu to bol prvý presný zásah v sezóne, v 21 dueloch si pripísal dokopy sedem bodov (1+6).

Černák sa vyhol vážnejšiemu zraneniu po zákroku Connora Murphyho pri víťazstve Tampy v Chicagu 6:3 v noci na pondelok a mohol nastúpiť už proti Detroitu. V 14. minúte asistoval pri góle Tylera Johnsona, ktorým dostal hostí do vedenia 2:1.

V polovici tretej tretiny sa po prihrávke Pata Maroona ocitol slovenský obranca úplne voľný v pravom kruhu na vhadzovanie a zamieril presne pomedzi betóny brankára Thomasa Greissa. “Blesky” napokon dostali zápas do predĺženia, v ktorom rozhodol o ich víťazstve Blake Coleman.

Černák sa stihol predtým v druhej tretine pobiť s Anthony Manthom, zaznamenal teda gól, asistenciu a aj päť minút za bitku, takže si pripísal hetrik Gordieho Howea. Paradoxne v meste, v ktorom sa Howe preslávil. Slovenský bek dosiahol prvý viacbodový zápas v sezóne.

Cítil som sa dnes skutočne skvele, najmä po predchádzajúcom dueli, v ktorom som predčasne opustil ľad a odohral iba 12 minút. Takže som mal veľa energie. Bol som oddýchnutý a cítil som sa skutočne dobre. Som za to šťastný, ešte viac spokojný som s našim víťazstvom,” povedal Černák pre klubový web.

Erik ukázal vo všetkých aspektoch hry, aký dôležitý hráč je pre náš tím,” uviedol na adresu slovenského spoluhráča švédsky obranca Victor Hedman.

Jeho zásah v tretej tretiny bol pre nás veľmi cenný, takisto Patty mu dal výbornú prihrávku. Černák v obrane drel ako kôň, je veľmi dôležitý pre naše defenzívne rady. Dnes bol za to odmenený gólom, asistenciou a pästným súbojom.”

Tampa potvrdila, že to na Detroit vie, v 20 vzájomných stretnutiach dosiahla 19 víťazstiev a iba raz prehrala po predĺžení. Naposledy podľahla “červeným krídlam” v riadnom hracom čase 3. novembra 2015. “Detroit mal teraz päťdňovú pauzu a počkal si na nás. Hral dnes lepšie ako my, najmä v druhej tretine, no my sme aj tak dokázali nájsť cestu k víťazstvu,” dodal Hedman.

výsledky:
Pittsburgh – NY Rangers 4:2, Toronto – Winnipeg 3:4, Columbus – Florida 2:4, Carolina – Nashville 3:2 pp, Washington – New Jersey 5:4 pp /Pánik za domácich 0+1/, Philadelphia – Buffalo 5:4 pp a sn, NY Islanders – Boston 2:1 pp a sn, Detroit – Tampa Bay 3:4 pp, Dallas – Chicago 6:1

[show_minuta_po_minute] (C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.