fbpx
piatok, 26. februára 2021
Petra Vlhová
TASR/AP Photo/Gabriele Facciott)
LyžovanieMinúta po minúte

Obhajoba zlata sa nekonala. Petra Vlhová v obrovskom slalome až dvanásta

Petra Vlhová neobhájila titul majsterky sveta v obrovskom slalome. Na majstrovstvásch sveta v Cortine d´Ampezzo sa jej nepodarilo prvé kolo a nepomohol ani fakt, že druhé postavil jej tréner Livio Magoni.

Po jedenástom mieste v prvom kole sa v konečnom poradí prepadla ešte o jedno a skončila dvanásta.


Svoju druhú zlatú medailu na majstrovstvách sveta 2021 získala Švajčiarka Lara Gutová – Behramiová o dve stotiny sekundy pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou a o deväť stotín pred bronzovou Rakúšankou Katharina Liensbergerovou.

Stratila už v prvom kole

Dvadsaťpäťročná Vlhová sa za obhajobou titulu majsterky sveta vydala so štartovým číslom 3. Na zľadovatenom podklade a otvorenej, rytmickej trati išla bez väčšej chyby, v porovnaní s najväčšími súperkami jej však v prvom kole chýbala plynulosť v oblúkoch, v ktorých nedokázala zrýchľovať.

Nebolo to úplne ideálne, neurobila som výraznú chybu, ale od štartu až do cieľa sa to nazbieralo,” povedala Vlhová pre ČT sport. Slovenka stratila v prvom kole obrovského slalomu na Mikaelu Shiffrinovú 1,17 sekundy, druhá bola ďalšia Američanka Nina O’Brienová (+0,02 s), tretia Švajčiarka Lare Gutovej-Behramiovej (+0,08 s).

Prvé kolo vôbec nevyšlo ani domácim spolufavoritkám. Víťazka štyroch “obrákov” v tejto sezóne Svetového pohára Marta Bassinová nabrala na pätnástom mieste odstup až 1,54 s a Federica Brignoneová preteky nedokončila.

Druhá slovenská reprezentantka Petra Hromcová so štartovým číslom 55 nedokončila prvé kolo.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Športové správy