1. osemfinálové zápasy Ligy majstrov 2020/2021:

Atalanta Bergamo – Real Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 86. Mendy

Borussia Mönchengladbach – Manchester City 0:2 (0:1) – hralo sa v Budapešti
Góly: 29. Silva, 65. Gabriel Jesus

Šnúra víťazstiev pre City

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v úvodnom stretnutí osemfinále Ligy majstrov 2020/2021 nad Borussiou Mönchengladbach 2:0. Duel sa pre pandemické opatrenia nehral na pôde nemeckého tímu, ale v Puskásovej aréne v Budapešti.

“Citizens” natiahli impozantnú sériu víťazstiev vo všetkých súťažiach, ktorá trvá od 19. decembra, už na 19 zápasov. V druhom stredajšom súboji medzi Atalantou Bergamo a Realom Madrid sa zrodilo víťazstvo španielskeho tímu 1:0, v 86. minúte rozvlnil sieť Ferland Mendy.

Borussia, ktorá sa do osemfinále LM prebojovala prvýkrát v klubovej histórii, odolala v úvodnej štvrťhodine strelám Sterlinga a Fodena. Územnú prevahu zúročili hostia v 29. minúte, po mäkkom centri Cancela nedal Bernardo Silva hlavičkou zblízka domácemu brankárovi šancu – 0:1.

City si strážili tesný náskok, domácich držali na dištanc. Náskok favorita mohol zvýšiť v 55. minúte Gabriel Jesus, ktorý však dlho otáľal so zakončením a Elvedi ho v sklze zbavil lopty.

Borussia mohla vyrovnať v 63. minúte, akrobatický pokus Pleu tesne minul pravú žrď. Hostia udreli druhýkrát v 65. minúte, po akcii Cancela a B. Silvu sa lopta dostala ku Gabrielovi Jesusovi a ten ju zblízka nasmeroval do siete – 0:2. “Citizens” pohodlne dokráčali k výhre o dva góly, ktorú ešte mohol zvýrazniť Foden.

Real skóroval až v závere

Atalanta sa s rekordným 13-násobným európskym šampiónom stretla vôbec prvýkrát. Jej plány naštrbil netaktický faul Freulera, ktorý pred šestnástkou zatiahol za dres prenikajúceho Mendyho a od rozhodcu uvidel červenú kartu. Následný priamy kop z výhodnej palebnej pozície hostia nepretavili do gólu, ďalšiu príležitosť na skórovanie im núkala dlhá, vyše 70-minútová hra v početnej výhode.

V 26. minúte sa cez pravú stranu domácej obrany preštrikoval Nacho, z uhla nenamieril nepresne. Ďalší škrt cez rozpočet talianskeho tímu spôsobilo zranenie kanoniera Zapatu, ktorý po pol hodine prepustil miesto na trávniku Pašaličovi.

Ďalšiu príležitosť Realu mal Junior Vinicius, ktorého pokus v poslednej chvíli zblokoval jeden z obrancov Atalanty. V závere prvého dejstva si na centrovanú loptu vyskočil Casemiro, Gollini podržal svoj tím. Real nepustil súpera k slovu ani po zmene strán. V 48. minúte chýbali Modričovi centimetre, následne v tutovke z piatich metrov trestuhodne prestrelil bránu Junior Vinicius.

Real napokon strhol víťazstvo na svoju stranu, v 86. minúte Ferland Mendy skóroval z hranice šestnástky k bližšej žrdi.

Odvety sú na programe 16. marca v Manchestri, resp. v Madride.

[show_minuta_po_minute] (C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.