Štvrtok, 23. máj 2024

Dnes večer príde k česko-slovenskej bitke. Doslovne!

TASR - Pavel Neubauer

Malo ísť o zavŕšenie trilógie. V boxerskom súboji medzi Attilom Véghom a Emmanuelom Newtonom dva dni pred jeho uskutočnením došlo k zmene. Americký zápasník bol pozitívne testovaný na koronavírus a organizátori Fight Night Challenfe (FNC) museli narýchlo hľadať náhradu.

A tu našli rýchlo. Proti Slovákovi sa postaví Čech Patrik Kincl, ktorému štart v zápase umožnila organizácia Oktagon MMA.

Veľké prekvapenie

Na sociálnych sieťach ohlásili zmenu ako veľké prekvapenie pre fanúšikov bojových športov. Český bojovník sa vracia na domácu scénu po troch súbojoch v poľskej organizácii KSW. Naposledy prehral v septembri s úradujúcim šampiónom velterovej a strednej váhy Robertom Soldičom.

Kincl je 96. vo svetovom rebríčku vo velterovej váhe. Začiatkom roka bol 55. v strednej váhe. Od apríla 2015 zápasil v štrnástich zápasoch a okrem Soldiča prehral len s Karlosom Vémolom.

Sviatočný zápas

Podľa MMA sa vďaka dnešnému zápasu vyrovnajú šance hlavného zápasu Oktagon 31 – Pirát vs. Kincl, keďže obaja aktéri budú mať boxerský zápas v rovnakom čase.

Čo si budem hovoriť, borci z Fight Nicht Challange mi trochu pozmenili sviatočné plány. Aj s plným bruchom rezňov a bez čistej boxerskej prípravy je to ponuka zápasu, ktorú som proste nemohol odmietnuť,“ vyjadril sa Kincl na svojej sociálnej sieti.

Aj s Rytmusom

Organizácia Fight Night Challenge pripravila prvý turnaj. Unikátny projekt má širokej verejnosti priblížiť svet bojových športov prostredníctvom zápasov známych osobností.

Veľkú pozornosť púta aj zápas, v ktorom sa predstaví Patrik “Rytmus“ Vrbovský. Ten už má za sebou jeden boxerský duel, keď v roku 2018 prehral s Marpom. Teraz bude proti nemu stáť obľubený slovenský MMA fighter Gábor Boráros.

Ostro sledovaný súboj bude aj medzi Samuelom “Pirátom“ Krištofičom a Alexandrom Cvernou.

Celý program budú moderovať bývalí hokejisti Boris Valábik a Marián Gáborík, zápasy bude uvádzať český bojovník Karlos Vémola. Turnaj sa začína o 19:00.

Facka na vážení

Že pôjde o dobrú show sa ukázalo na včerajšom vážení. Pozornosť na seba strhli Čis T a Frayer Flexking, ktorí sa do seba pustili už počas prvej tlačovej konferencie. Situácia sa zopakovala aj po oficiálnom vážení na stardowne, kde Flexking podľa vlastných slov vrátil požičané a svojmu protivníkovi uštedril facku.

Incident je od ôsmej minúty

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera