Štvrtok, 25. júl 2024

Malý Lajoško sa nevzdal keď zrušili klub mladých boxerov. Pred hviezdami v Las Vegas vyzve Klein v noci Američana, ktorý sa do klietky vracia po rokoch

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 08.05.2021
FOTO TASR - Martin Baumann

26-ročný MMA bojovník sa derie dopredu a meno začína robiť našej krajine aj v UFC, najprestížnejšej MMA organizácii na svete.

Zo soboty na nedeľu nášho času ho na turnaji v Las Vegas čaká 29-ročný americký súper, Mike Tozano. Slovenský bojovník je favoritom, fanúšikovia veria v ďalšie parádne KO.

Kto je Lajoš a čo už dokázal

Rodák z Nových Zámkov začal s bojovými umeniami v dvanástich, keď sa prihlásil na box. Do bojových umení sa veľmi rýchlo zamiloval a po krátkom čase vedel, že sa im chce v budúcnosti venovať naplno. Keď zrušili miestny klub boxerov, malý Lajoško sa nevzdal. Naopak, motivovalo ho to preorientovať sa na iné bojové umenia. Svoju vášeň odovzdal brazílskemu Jiu-Jitsu a thajskému boxu. To už bol len krôčik od prihlásenia sa na amatérske MMA.

Lajoš začal obchádzať rôzne turnaje a pridával jednu výhru za druhou. Zúčastnil sa aj v prestížnom Cage Warriors. Netrvalo dlho a všimol si ho domáci Oktagon. V ňom sa predstavil päťkrát a všetky zápasy vyhral. Až trikrát sme videli jeho povestný highkick, ktorým rád knockoutuje súperov.

V septembri 2020 podpísal zmluvu s UFC na štyri zápasy a stal sa tak prvým Slovákom v tejto organizácii. Prvého súpera dostal neskoro, bol náhradou. Mierne síce prevážil, no zápas s prehľadom vyhral. Hneď v prvom kole predviedol svoj highkick kombinovaný s ničiacimi údermi v rukách.

Jeho ďalšou obrovskou prednosťou je aj neskutočná rýchlosť v rukách, pohyblivosť, box a aj celkovo stand up. Neradno podceňovať ani jeho prácu na zemi, ktorú ale takmer nikdy nepotrebuje. Ak by ale predsa, jeho sparingom je 35-ročný Ivan Buchinger, bývalý šampión organizácie M1.

Mike Tozano sa do klietky vracia po dvoch rokoch

Šikovného Američana zastavilo dlhodobé zranenie. V UFC sa zatiaľ predstavil trikrát, v poslednom zápase prišla prvá prehra. Jeho celková bilancia je osem výhier a jedna prehra. Lajoš má na konte už sedemnásť výhier a len dve prehry.

Tozano je takisto postojár, no napriek väčším skúsenostiam v UFC je outsiderom zápasu. Dva roky pauzy naozaj nie sú málo a pravdepodobne sa bude snažiť o opatrnejší začiatok a hlavne odraziť útoky súpera. Čaká ho veľmi náročná misia.

Slovenský reprezentant mal dostatok času na prípravu. V nej strávil mesiac v Sanforde na Floride, kde spároval s poprednými bojovníkmi z UFC či Bellatoru. Držať palce nášmu bojovníkovi budeme v noci zo soboty na nedeľu. Predstaviť by sa mal medzi polnocou a jednou hodinou ráno.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera