Pondelok, 26. február 2024

Rebríček florbalovej sily po základných skupinách. Šetrili sme sily, dnes Ameriku musíme poraziť

Martin Tóth Martin Tóth 01.12.2021
Foto: SZFB/IFF/Peter Bohlin

Včera sa skončila skupinová fáza majstrovstiev sveta v ženskom florbale, ktorá ukázala, čo sme už dávno vedeli. Svetová špička je stále inde ako ostatné tímy.

Dalo sa ale pozerať aj na zápasy papierovo slabších. Napríklad nájazd Lotyšky Ankudinovej ukázal krásu florbalu a ľudia ho postovali dookola.

Skupiny

V A skupine priamo do štvrťfinále postúpili Češky a Švajčiarky. Milo v nej prekvapili severné susedky z Poľska. Vôbec sa nešetria a do každého zápasu vstupujú na 120%. Minimálne. Razia teóriu, že vzhľadom na oklieštenú prípravu dokážu potrápiť hocikoho a ukazuje sa, že na tom niečo bude.

Lotyšky porazili, Češky a Švajčiarky trápili 40 minút a ak nespanikária proti Ruskám, mohli by vo štvrťfinále prekvapiť Finky.

Naša skupina B dopadla presne podľa papierových predpokladov. Domáce Švédky rozbili všetkých, čo im stáli v ceste so skóre 51:6. Druhé skončili Fínky, ktoré tento rok asi viac ako na štvrté miesto nemajú. Naše baby porazili Nemky, ktoré nestrelili zatiaľ ani gól.

Naše sa v súbojoch s Fínskom a hlavne Švédskom šetrili. Odvolanie brankárky v tretej minúte a výsledok 22:3 proti Švédkam rozohnil hejtovačov pod postami na sociálnych sieťach. S našetrenými silami bude dnes kapitánka Klapitová viesť Slovenky v súboji o postup do štvrťfinále proti Američankám. Musíme vyhrať!

Menej dôležité skupiny výkonnostne slabších posunuli do bojov o play off Dánsko, Nórsko, USA a Rusko. Prekvapením je Estónsko, s ktorými sa asi aj počítalo, že by mohlo postúpiť. Nestalo sa.

Rebríček florbalovej sily

Pozrime sa, ako sme zoradili reprezentácie podľa formy, ktorú ukazujú v Uppsale.

  1. Švédsko – zatiaľ na MS súpera nemali, prvý vážny zápas odohrajú až v semifinále. Švajčiarky sa s nimi pobijú, no s odretými ušami postúpia domáce do finále. Diváci ich tam dotlačia.
  2. Česká republika – V semifinále sfúknu nevýrazné Fínsko, ak Suomi nevypadnú s Poľskom. Vo finále Christiánová vygumuje Švédky a zlatá placka pôjde k západným susedom. Češky idú na medailu. O finále nehovoria, no tím na to majú.
  3. Švajčiarsko – nenaplnia cieľ a finále nezopakujú. Budú sa musieť uspokojiť s bronzom. Švédky portápia, no zázrak z minulých majstrovstiev nezopakujú.
  4. Fínsko – tím, ktorý má kvalitu, no nie oslnivú a v priamom boji o semifinále sa natrápi aj s Poľskom. Súboj so Švédskom ukázal, kde je ich miesto vo svetovom florbale. Nie na jeho úplnom vrchole.
  5. Poľsko – bude siahať na prienik do prvej štvorky, no nakoniec sa bude musieť uspokojiť s piatym miestom. Sestry Krzywakove, Zagorska majú formu a ak sa utrhne ich najväčšia hviezda Maja Helman, ktorá vo svojich 15-tich rokoch hráva Švédsku ligu, prienik medzi prvé štyri môže byť aj reálny.
  6. Slovensko – štvrťfinále a súboj o 5. miesto musí byť povinnosť vzhľadom na kvalitu nášho tímu. Ak sa žiadna hráčka nezraní, zápas o piate miesto s Poľskom môže byť veľmi kvalitný a otvorený.
  7. Lotyšsko – v súboji o postup o 5. miesto nebudú opäť stačiť na Poľky
  8. Nemecko – snáď strelia na majstrovstvách sveta aspoň gól
  9. – 16.  Dánky, Nórky a zvyšok – žiaľ, zatiaľ nikoho nezaujímajú..
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera