Piatok, 17. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Darčeky, darčeky, poďte medzi nás

Foto: SITA/AP Photo/Aaron Gash

To najlepšie na koniec – fráza, ktorá platí aj o tohtoročných Vianociach. V nedeľu večer zakončí druhý sviatok vianočný plná ponuka zápasov NFL. Rozkaz znel jasne: Kolo číslo šestnásť sa musí odohrať za každú cenu.

Baker už obdaroval

Epidémia plodí tony nových nakazených a nevyhýba sa ani kádrom súperiacim v Národnej futbalovej lige. Tamojšie protokoly púšťajú a nepúšťajú do hry hráčov tempom, ktoré je nevídané. Taký Baker Mayfield, QB Clevelandu, sa prešmykol sitom na poslednú chvíľu a tím ho súkromným lietadlom dopravil do Green Bay naozaj v hodine dvanástej. Baker sa odvďačil a na ihrisku v sobotu neskoro večer nášho času rozdával darčeky. Štyri lopty poslal do rúk obrancom súpera. Aaron Rodgers sa poďakoval, prekonal klubový rekord v počte hodených TD a Packers zapísali ďalšiu výhru.

Nad ránom potvrdili Indianapolis Colts solídnu formu. Tímy, ktoré dokážu v decembri behať s loptou, majú výhodu aj keď nehrajú na primrznutých štadiónoch, ale v Arizone. Domáci Cardinals naopak predvádzajú voľný pád, aký som naposledy videl na začiatku filmu Cliffhanger so Silvestrom Stalloneom.

Kto bude ďalší?

Kandidátov na podobné výkony je v covidovom kole viacero. Napríklad Baltimore Ravens zobrali na cestu do Cincinnati len jedného quarterbacka. Josha Johnsona, áno, toho Johnsona čo nedávno ešte hádzal za Jets a trénoval v ich zostave náhradníkov. Vírus vyradil Lamara Jacksona aj Tylera Huntleyho, ich šance v divíznom derby primerane klesli.

Pekné zápasy by sa naopak mohli odohrávať v Minesotte, kde hrajú Rams, či v Kansas City, tam domácich preverí obrana Steelers. Dôležité z pohľadu playoff budú napríklad zápasy Patriots – Bills a Vegas – Denver.

Súboj na blízko aj na diaľku prebehne aj o top výber v najbližšom drafte. Detriot cestuje do Atlanty a každá ďalšia výhra už Lions posunie takmer určite mimo šance na najlepšieho hráča z univerzít. Priamy súboj o lepšiu pozíciu pri jarnom výbere zvedú Jets a Jaguars, môže to byť úplne najhorší zápas celej sezóny.

Euríčko na Week 16

Tri kolá pred koncom základnej časti zostáva náš trojboj vyrovnaný. Vlado má tesnučký náskok a dnes ako jediný verí napríklad Buffalu. Bude to medzi nami napínavé do úplného konca, ako dávno nie.

Week 16DenisVladoMartin
NYJ – JAXNYJNYJNYJ
PHI – NYGPHIPHIPHI
MIN – LARMINMINLAR
NE – BUFNEBUFNE
CAR – TBTBTBTB
ATL – DETATLATLATL
HOU – LACLACLACLAC
CIN – BALCINCINBAL
SEA – CHISEASEASEA
KC – PITKCKCKC
LVR – DENLVRLVRDEN
DAL – WFTDALDALDAL
Sezóna111:77113:75110:78

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera