Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Divoké karty, alebo aj nie

Foto: SITA/AP

Po skončení základnej časti má už len štrnásť klubov NFL šancu na SuperBowl. Osemnásti už dovolenkujú, či vyhodnocujú, čo sa stalo zle a nepodarilo sa im po sedemnástich zápasoch a osemnástich týždňoch postúpiť do playoff.

Víkend divokých kariet

Prvé kolo playoff má spolu šesť zápasov. Najlepší v každej konferencii – Philadelphia Eagles a Kansas City Chiefs – ho vynechávajú, sú nasadení z prvej pozície rovno do Divízneho kola o týždeň. Zvyšní víťazi divízií sú spárovaní s troma držiteľmi divokých kariet. Otázne je, koľkým z nich sa dnes, v nedeľu a pondeloi podarí výsledková divočina.

Viaceré zápasy sú medzi divíznymi rivalmi – San Fran hrá doma so Seattlom, Buffalo s Miami a Cinci s Baltimorom. Zvyšné tri sa počas sezóny hrali tiež. Jacksonville rozbil z kraja sezóny Chargers, Tampa hrala s Dallasom v úplne prvom týždni a Minesotta proti Giants v decembri. Kto má aké šance prekonať prvú prekážku?

Euríčko na Wild Card

Najväčšími favoritmi sú Bills, lebo Miami musí hrať až s tretím quarterbackom, keďže prví dvaja sú zranení. Skylar Thompson je nováčik z posledného kola a podľa toho to aj vyzerá. Dolphins by nemali mať šancu. Hviezdny QB chýba aj Baltimoru, Lamar Jackson nehral už vyše mesiaca s laborujúcim kolenom. Ich zápasy s Bengals sú ale obyčajne vyrovnané bez ohľadu na zranenia. Posledným duelom v konferencii AFC je bitka mladých rozohrávačov – Jaguars vs Chargers. Favorita v nej ťažko hľadať, zápas prehrá ten, kto urobí viac chýb.

V NFC sú top favoritom víkendu hráči 49ers. Aj oni majú v hre tretieho quarterbacka, zhodou okolností tiež vybraného v poslednom kole posledného draftu. Dokonca ako úplne posledného. Brock Purdy hrá v systéme trénera Kylea Shanahana ako skúsený veterán. Ešte neprehral a ofenzíva San Francisca dáva tridsať bodov na zápas. Seahawks by mali prevalcovať. Vikings pre zmenu vyhrávali všetky tesné zápasy v základnej časti a taký sa čaká aj proti New Yorku. Či na nich zostane šťastena prilepená aj v playoff, uvidíme zajtra neskoro večer. Až v noci na utorok dohrajú prvé kolo zápasom Tampa – Dallas. Bude najsledovanejší, Dallas je značkový klub a Tom Brady najslávnejší quarterback. Favoriti sú hostia z Dallasu, Brady je však Brady.

My traja prvé kolo playoff tipujeme nasledovne.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera