Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Druhá šanca

SITA/AP Photo

Prvý týždeň novej sezóny NFL potvrdil dve známe pravdy o najlepšej lige amerického futbalu. Po prvé – nečakané sa stane skutočnosťou. Nikto, kto nežije v štáte Tennessee napríklad nečakal, že Titans napochodujú do Clevelandu a rozbijú Browns, ktorých všetci pasovali pred sezónou pomaly na SuperBowl.

A po druhé, že New England Patriots sú stále o hlavu, prsia aj zadok pred všetkými. Svoj prvý zápas nad rivalom z Pittsburghu vyhrali o 30 bodov, ako sa hovorí v suchom tričku.

Week 2

Druhý týždeň je druhou šancou pre viaceré kluby, ktoré spackali svoju premiéru. Carolina Panthers ju už aj stihli premárniť, štvrtkový zápas prehrali doma – ako inak nečakane – s Tampou Bay.

Ťažké to budú mať aj Jags z Jacksonville. Nový QB Nick Foles si zlomil kľúčnu kosť a bude mimo dva mesiace, ak nie viac. Detto NY Jets, hoci tí hrajú až v noci na utorok. Ich QB Sam Darnold chytil mononuklózu, navyše nebudú hrať dvaja najlepší obrancovia.

Bills budú môcť po Jets poraziť aj druhý klub z New Yorku, keď vyhrajú aj nad Giants, budú patriť k najpríjemnejším prekvapeniam začiatku súťaže. A keby Raiders vyhrali aj druhý domáci zápas nad rivalom z divície, na hlave by stáli razom všetky predsezónne prognózy ohľadom AFC West. Hrajú totiž proti Chiefs.

Televízne zápasy

Sport2 dnes vysiela tri zápasy a všetkých šest tímov hrá v konferencii NFC. Najprv Packers a Vikings skrížia kopačky dôležitej bitke divízie NFC North. Po nich sa začne najočakávanejší zápas nedele.

Finále playoff NFC v januári rozhodlo kontroverzné neodpískanie faulu v zápase New Orleans Saints – LA Rams, ktoré vyústilo až do zmeny pravidla o skúmaní nedovolenej obrany na videu. Do finále vtedy postúpili hráči Los Angeles, v New Orleans cítia dodnes krivdu. Prišiel čas na odplatu, hoci v menej dôležitom zápase. Tímy si vymenia domáce prostredie, Rams sú dnes domáci.

Nočný zápas budú veľmi chcieť vyhrať hráči Atlanty Falcons. Prvú prehru zapísali v Minesotte, navyše po bezkrvnom výkone. Ak ho zopakujú, pod Danom Quinnom sa údajne roztrasie kreslo v kancelárii hlavného trénera.

Vyrovnané Euríčko

Po prvom tipovacom týždni sa náš trojčlenný pelotón drží viacmenej pohromade. Všetci sme správne odhadli väčšinu zápasov, len Martin F. o jeden menej, ako ja s Vladom Kurekom.

Dnes sa zhodujeme v piatich zo štrnástich riadkov, niekto sa pri troche šťastia môže dostať do úniku.

Week 2DenisVladoMartin
Ravens – CardinalsRavensRavensRavens
Bengals – 49ersBengals49ers49rs
Lions – ChargersChargersChargersLions
Packers – VikingsPackersVikingsVikings
Texans – JaguarsTexansTexansTexans
Dolphins – PatriotsPatriotsPatriotsPatriots
Giants – BillsGiantsGiantsGiants
Steelers – SeahawksSteelersSteelersSteelers
Titans – ColtsTitansColtsTitans
Redskins – CowboysCowboysCowboysRedskins
Raiders – ChiefsChiefsChiefsRaiders
Broncos – BearsBearsBroncosBears
Rams – SaintsRamsSaintsRams
Falcons – EaglesEaglesFalconsFalcons
Sezóna8:58:57:6
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera