Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Ideme do finále

Foto: SITA/AP Photo/Jae C. Hong

Posledná nedeľa základnej časti NFL je tu. Súťaž, ktorá robí pre fanúšikov jeseň a zimu tolerovateľnejšou, je vo finále. Viac ako polovica tímov a hráčov nastúpi v pondelok na dovolenku.

Posledný týždeň

Záverečný hrací deň – prvýkrát v histórii týždeň číslo 18, lebo majitelia si pridali extra zápas v sezóne navyše – prinesie jeden zápas o priamy postup a viaceré o to, kto z akej pozície do vyraďovačky o Lombardiho trofej nastúpi. Najlepšie karty držia v rukách hráči Green Bay Packers (v konferencii NFC) a Tennessee Titans (v AFC).

Packers majú istotu voľného víkendu takto o týždeň. Vo svojej konferencii skončia prví a privilégium oddychu im právom patrí. Titans potrebujú dnes vyhrať v Houstone nad klubom, ktorý patrí medzi tri najhoršie. Ak úlohu zvládnu, aj oni sa – celkom prekvapujúco – dočkajú titulu víťaza konferencie po základnej časti.

Dallas a Kansas City svoje predohrávky v noci na dnes vyhrali. V oboch konferenciách tak poznáme víťazov troch divízií a bojovať sa bude už len o tri fleky v playoff. V NFC o jedno, keďže Packers, Cowboys, Bucs, Rams, Cardinals aj Eagles sú už dnu. Siedmym do tanca môžu byť Saints, alebo 49ers. San Franciscu stačí doma poraziť LA Rams. Saints sa musia spoliehať na prehru 49ers a zároveň poraziť Atlantu.

V AFC sú okrem Titans a Chiefs istí hráči Cincinnati, Buffala a New England Patriots. Poslední dvaja hrajú o titul v divízii, kto dnes prehrá, stratí ho. Ak vyhrajú obaja, víťazom budú Bills. Do playoff sa môžu pozrieť ešte aj Colts (stačí vyhrať v Jacksonville), Ravens, či Steelers. Ale najmä víťaz zápasu Raiders – Chargers. Ten bude posledným v základnej časti, v noci na pondelok.

Euríčko na Week 18

Plece pri pleci, 133 vs 132 správne natipovaných zápasov, také dramatické je tipovanie v internej súťaži, ktorú zvádzame už roky nedeľu čo nedeľu. Vlado je o slepačí krok vpredu. Až päť zápasov vidíme dnes každý inak, o víťazovi základnej časti sa rozhodne v poslednom kole.

Viacerí hráči, ktorí majú playoff isté, dnešný zápas vynechajú. Pre niekoľko trénerov bude posledným pred tradičným pondelkovým vyhadzovom. Najdlhšia sezóna NFL sa končí.

Week 18DenisVladoMartin
BAL – PITBALBALPIT
CLE – CINCLECINCLE
DET – GBDETGBGB
HOU – TENTENTENTEN
JAX – INDINDINDIND
MIN – CHIMINCHICHI
NYG – WFTWFTWFTNYG
ARI – SEAARIARIARI
ATL – NOATLNONO
BUF – NYJBUFBUFBUF
LAR – SFLARSFLAR
MIA – NENENENE
TB – CARTBTBTB
LVR – LACLVRLVRLVR
Sezóna132:83133:82129:87
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera