fbpx
utorok, 19. januára 2021
Cam Newton corona virus
SITA/AP Photo/Elaine Thompson
NFL

Euríčko na NFL: Koronavírus úraduje

Ani to dlho netrvalo a o slovo sa aj v NFL prihlásil COVID-19. Koronavírus začal úradovať v kluboch po troch odohratých týždňoch.

Korona v Tennessee

Najväčší problém majú v Tennessee. Šesť dní po sebe hlásia pozitívne testovaných. Prvý bol vraj jeden z trénerov, liga skúma možné porušenie hygienických nariadení. Klub to môže vyjsť draho, okrem pokút hrozí strata možnosti draftovať určitý počet hráčov.

Dnešný zápas proti Pittsburghu odložili o štyri týždne a v tom čase mierne upravia žreb tímom, ktorých sa to týka. Ak sa im nepodarí dostať vírus pod kontrolu, ohrozený je aj zápas budúceho kola o týždeň proti Buffalu.

Druhým problémom je Cam Newton. Nový QB New England Patriots rovnako testoval pozitívne a dnešný šláger proti Kansas City museli odložiť. Predbežne na utorok v noci amerického času. V každom prípade bude bez Newtona. Situácia sa môže ešte vyvinúť, inkubačná doba ešte neprebehla celá.

NFL má na rozdiel od iných viac možností ako sa s krízou popasovať. Obrovské štadióny vlastnia ich majitelia, preto môžu pokojne obetovať týždeň aj viac, aby sa veci upokojili. Či bude SuperBowl v pôvodne plánovanom termíne, nie je vôbec určujúce.

Euríčko na Week 4

Korona-nekorona, stávkovať Euríčko sa musí. Minulý týždeň patril Vladovi Kurekovi, ktorý neuhádol len tri zo štrnástich zápasov a jedna z toho bola remíza Philadelphie. Dostal sa tak na čelo amerického bodovania našej internej súťaže.

Dnes vypadli rovno dva zápasy z pôvodnej ponuky, ako sme už písali vyššie. Z ostatných dávame do pozornosti Bradyho Tampu Bay proti LA Chargers a Las Vegas proti Buffalu. Dôvod je jednoduchý, naladíte si ich večer v televízoroch.

Week 4
ZápasDenisVladoMartin
WAS – BALBALBALBAL
LAR – NYGLARLARLAR
TB – LACTBTBLAC
MIA – SEASEA SEASEA
HOU – MINHOUMINHOU
DET – NODETDETDET
DAL – CLEDALCLEDAL
CIN – JAXCINJAXJAX
CHI – INDINDINDCHI
CAR – ARIARIARICAR
LVR – BUFLVRLVRLVR
SF – PHISFSFSF
Sezóna22:1930:1127:14