Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Krutá zima a až tri dni zápasov o postup. Playoff otvára dlhý víkend divokých kariet

Foto: SITA/AP Photo/Winslow Townson

Osemnásť týždňov, sedemnásť hracích kôl pre každý z 32 klubov NFL. Základná časť sezóny 2021 sa skončila, štrnásť najlepších postúpilo do turnaja o trofej Vinca Lombardiho. O SuperBowl. Dnes sa začína trojdňové prvé kolo – takzvaný Wild Card Weekend.

Konferencia AFC

Víťaz konferencie v základnej časti má v prvom kole voľno. Po najdlhšej sezóne v histórii keď sa prvýkrát hralo na 17 zápasov sa Tennessee Titans zíde. Ostatných šesť postupujúcich bude dnes a zajtra bojovať o tri miestenky do divízneho kola.

Program otvorí zápas Cincinnati Bengals – Las Vegas Raiders. Bengals pokračujú v ceste nahor, smerom k špičke ligy. Mladý quarterback Joe Burrow potvrdzuje, že z neho môže byť dlhoročná stálica. Kolega JaMarr Chase, jeden z najrýchlejších WR, chytá jednu loptu za druhou a obrana Raiders bude mať čo robiť. Najlepšou šancou tímu, ktorý prekvapujúco zvládol turbulentnú sezónu, je vyvinúť maximálny tlak na QB Bengals. Ak uspejú, Derek Carr a spol. majú šancu vyhrať zápas na ihrisku súpera.

V hlbokej noci v Buffale Bills privítajú New England Patriots. Na zápas predpovedajú extrémnu zimu. Mínus 15 stupňov celzia nie je veľa. Zopakujú Pats plán, ktorým uspeli v prvom vzájomnom zápase v sezóne a nechajú QB Maca Jonesa prihrať len trikrát? Alebo sa presadí Buffalo, ako v zápase pred koncom základnej časti? Možno sa bude rozhodovať skoro ráno v úplnom závere.

V treťom zápase v AFC hrá zajtra večer Kansas City proti Pittsburghu. Chiefs sú obrovským favoritom, Ben Roethilsberger sa s NFL rozlúči zrejme na ich ihrisku. Už pred časom ohlásil, že 18. sezóna je jeho poslednou. Na tlačovke povedal, že nemajú žiadnu šancu a zápas si užijú. Obrana Steelers môže Chiefs spomaliť, či to bude stačiť pre chabý útok a zostarnutého QB, ťažko povedať.

Konferencia NFC

Obhajca SuperBowlu z Tampy Bay otvorí cestu za obhajobou zápasom proti Philadelphii Eagles. Hoci sa bude hrať na Floride, hrozí mrzké počasie. Dážď a vietor potrápia mierne zdecimovaných obhajcov. Chýba im väčšina útočníkov, na ktorých sa chceli v playoff spoliehať. Eagles môžu len prekvapiť, mladý QB Justin Fields ale bude mať čo robiť.

Cowboys vs 49ers je retro trip. V 80. a 90. rokoch minulého storočia patrili k elite NFC a pravidelne na seba narážali vo vyraďovačke. V nedeľu v Dallase pôjde o súboj potentného útoku domácich s tvrdou obranou San Francisca. A o to, či defenzíva Cowboys zoberie pár lôpt útoku 49ers predtým, ako s ňou tí skórujú.

V pondelok v noci zakončí otváracie kolo derby z NFC West – LA Rams proti Arizone. Trochu nasilu natiahnutý program vyvrcholí duelom, v ktorom bude najväčší tlak na Matthewovi Staffordovi. Pred sezónou vymenili veterána z Detroitu Rams za svojho quarterbacka s tým, že má tím Seana McVaya dotiahnuť znova do finále. Počas rokov v drese Lions síce mal zakaždým výborné čísla, no keď prišlo na lámanie chleba, presvedčivý veru nebol. Rams sa naňho spoliehajú a radi by po roku zopakovali kúsok Bucs.

Finále o SuperBowl sa o štyri týždne hrá v Los Angeles na ich novom, krásnom štadióne.

Euríčko na Wild Card

Základná časť našej redakčnej tipovačky mala dvoch víťazov. S Vladom Kurekom sme správne natipovali rovnako po 139 zápasov z 229, máme teda vyše 60% úspešnosť.

Martin Ferianec zaostáva o päť výhier, do konca sa hrá ešte 15 zápasov. Prvé kolo. divokých kariet vidíme nasledovne:

Wild CardDenisVladoMartin
CIN – LVRCINCINCIN
BUF – NENEBUFNE
TB – PHIPHITBTB
DAL – SFDALDALDAL
KC – PITKCKCKC
LAR – ARILARLARARI
Sezóna139:90139:90134:95
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera