Štvrtok, 18. apríl 2024
NFL

Euríčko na NFL: Mahomes vs Allen, alebo repríza zápasu roka

Zápasy NFL mimo Spojených štátov majú na chvíľu prestávku, dnes je na programe dvanásť zápasov šiesteho kola. Rozohrali ho tradične vo štvrtok (Washington porazil Chicago) a dohrajú v noci z pondelka na utorok.

Chiefs – Bills

Na konci prvej a začiatku druhej tretiny mladého ročníka nám osud a šéfstvo ligy doprialo reprízu zápasu roka. Asi kalendárneho, keďže sa playoff minulej sezóny hralo tradične v januári a februári. V divíznom kole playoff konferencie AFC hrali hráči Kansas City doma proti Buffalu. Comeback Patricka Mahomesa v posledných sekundách úžasného zápasu zostane v pamäti nielen fanúšikom červených. Zostih si radšej pozrite na Youtube, určite tých pár minút neobanujete.

Dnes sa o tých dvoch znova hovorí ako o premiantoch konferencie. Chiefs vs Bills, Patrick Mahomes vs Josh Allen. Obaja majú po jednej prehre a dnešné stretnutie – prekvapivo nie v americkom prime time ale od 22:30 aj na našich obrazovkách – môže veľa napovedať. Ak vyhrajú hostia, cesta do SuperBowlu môže tentokrát prechádzať cez Buffalo. Ak Chiefs zopakujú januárovú výhru, zvýšia šance na výhodu domáceho prostredia pre playoff.

V každom prípade sa očakáva parádny šport.

Euríčko na Week 6

Druhým zápasom, ktorý bude podobne sledovaným, bude dizívny súboj v opačnej konferencii. Jediná neporazená Philadelphia hostí Dallas. Eagles majú výborný káder a zlepšujúceho sa quarterbacka Jalena Hurtsa. Dallasu sa síce zranil QB Dak Prescott hneď na začiatku sezóny, k štyrom výhram z piatich zápasov potiahla Cowboys perfektná obrana. Najmä Micah Parsons hrá ako divý, dokonca mu predpovedajú útok na MVP celej súťaže. Predčasne, ale predsa.

V našej tipovačke sa blížíme k 60% uhádnutých zápasov. Dnes šípime nejedno prekvapenie – ja v Atlante, Vlado v Green Bay (bodaj by!) Martin v New Yorku, kde Giants hrajú proti Baltimore. Tipujte ako vždy – bez záruky a presne za euríčko.