Pondelok, 15. apríl 2024
NFL

Euríčko na NFL: Mahomes vs Allen, alebo repríza zápasu roka

Foto:SITA/AP Photo/Michael Conroy

Zápasy NFL mimo Spojených štátov majú na chvíľu prestávku, dnes je na programe dvanásť zápasov šiesteho kola. Rozohrali ho tradične vo štvrtok (Washington porazil Chicago) a dohrajú v noci z pondelka na utorok.

Chiefs – Bills

Na konci prvej a začiatku druhej tretiny mladého ročníka nám osud a šéfstvo ligy doprialo reprízu zápasu roka. Asi kalendárneho, keďže sa playoff minulej sezóny hralo tradične v januári a februári. V divíznom kole playoff konferencie AFC hrali hráči Kansas City doma proti Buffalu. Comeback Patricka Mahomesa v posledných sekundách úžasného zápasu zostane v pamäti nielen fanúšikom červených. Zostih si radšej pozrite na Youtube, určite tých pár minút neobanujete.

Dnes sa o tých dvoch znova hovorí ako o premiantoch konferencie. Chiefs vs Bills, Patrick Mahomes vs Josh Allen. Obaja majú po jednej prehre a dnešné stretnutie – prekvapivo nie v americkom prime time ale od 22:30 aj na našich obrazovkách – môže veľa napovedať. Ak vyhrajú hostia, cesta do SuperBowlu môže tentokrát prechádzať cez Buffalo. Ak Chiefs zopakujú januárovú výhru, zvýšia šance na výhodu domáceho prostredia pre playoff.

V každom prípade sa očakáva parádny šport.

Euríčko na Week 6

Druhým zápasom, ktorý bude podobne sledovaným, bude dizívny súboj v opačnej konferencii. Jediná neporazená Philadelphia hostí Dallas. Eagles majú výborný káder a zlepšujúceho sa quarterbacka Jalena Hurtsa. Dallasu sa síce zranil QB Dak Prescott hneď na začiatku sezóny, k štyrom výhram z piatich zápasov potiahla Cowboys perfektná obrana. Najmä Micah Parsons hrá ako divý, dokonca mu predpovedajú útok na MVP celej súťaže. Predčasne, ale predsa.

V našej tipovačke sa blížíme k 60% uhádnutých zápasov. Dnes šípime nejedno prekvapenie – ja v Atlante, Vlado v Green Bay (bodaj by!) Martin v New Yorku, kde Giants hrajú proti Baltimore. Tipujte ako vždy – bez záruky a presne za euríčko.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera