Streda, 17. júl 2024
NFL

Euríčko na NFL: Manželská poradňa fanúšikov Lions

SITA/AP Photo/Morry Gash

Byť fanúšikom klubu NFL je niečo ako manželstvo. Vzťah spečatený na celý život. Ako sa hovorí, v dobrom aj zlom. Na rozdiel od manželstva ale viac fanúšikov svoj sľub aj dodrží.

Aktuálne zažívame obdobie, kedy fanúšikovské vzťahy k vybraným klubom naprieč našou redakciou prežívajú krízu. New York Jets (Telovýchovný vedúci), New York Giants (Vlado Kurek) ani moji Detroit Lions nevyhrali v novej sezóne ešte ani jeden zápas.

Nasledújúce riadky budú niečo ako návšteva manželskej poradne. Nechcete sa rozviesť, len sa potrebujete vyrozprávať.

Smutné rekordy Lions

Lions mali najúspešnejšiu éru ešte pred Super Bowlom, čiže hlboko v minulom storočí. Slabé náznaky úspechu zažili v časoch, keď za nich behal Barry Sanders v deväťdesiatych rokoch. Odvtedy sú už len pisateľmi smutných rekordov.

Ako prví nevyhrali v sezóne ani jeden zápas, či zaznamenali 19 prehier v rade. Odmenou im bol zisk najlabilnejšieho rozohrávača ligy. Matthew Stafford má občasné záblesky geniality. Sporadická účasť v play off je však len slabou náplasťou na fakt, že celá organizácia sa neúspešne desať rokov nevenuje ničomu inému ako prestavbe tímu okolo neho.

A dostali sme sa do súčasnosti, kedy Lions opäť prepisujú dejiny. 

Ceruzkový tréner

Po príchode defenzívneho gurua Matta Patriciu na pozíciu hlavného trénera a odchode CB Dariusa Slaya sa takmer úplne rozložila aj tak už dosť biedna obrana. Tréner má síce za uchom ceruzku, inak sa o ňom ale hovorí len keď sa spomínajú kandidáti na najskorší vyhadzov.

QB Stafford pokračuje v kolísavých výkonoch aj po desaťročí v klube. Celé to vyzerá ako snaha vyrovnať rekord v počte prehier v rade. Lions budú dnes v Arizone útočiť na dvanástu! 

Nová záľuba

Novou záľubou a zároveň ďalším smutným rekordom je otáčanie zápasov. Samozrejme na prvý pohľad vyhratých, v ktorých vediete aspon o dve držania lopty. Lions dokázali elegantne pohnojiť zatiaľ štyri po sebe. Dva na konci minulej sezóny a dva na začiatku súčasnej. Aktuálne excelovali doma s divíznym rivalom z Chicaga (Bears) a vonku na ihrisku Packers.

V prvom prípade šlo o klasické vystrelenie si z fanúšikov. Pred poslednou štvrtinou viedli 24:6. Prvý útok punt, druhý nepremenený kop, a ako čerešnička Stafford 2:45 pred koncom hodil interception na vlastnej polovici. Po kazdom útoku nasledoval TD Bears a prehra 23:27.

Proti Packers dokázali pustiť vedenie 14:3. To bolo už viac-menej podľa predpokladov. 

Možno, vlastne určite, bude chyba aj na lavičke. Každý zápas vyzerá tím dobre presne dovtedy, kým súperova lavička neprečíta taktiku. Ihneď ako zareaguje, nasleduje otočka. Tréneri Lions však vyzerajú, akoby nemali žiaden plán B. Nikdy nedokážu zareagovať na fakt, že súper vie čo budú hrať skôr, než dostane Stafford pokyn. 

Ale zostávam verný. Možno ešte prekonáme pár smutných rekordov, ale budúca sezóna bude naša. 

Euríčko na Week 3

Teší aspoň náskok v súťaži o najpresnejšieho tipéra. V minulom týždni mali síce Vedúci a Vlado zhodne 12:2, ja som netrafil len o jeden zápas menej.

Dnes hrajú najlepšie zápasy New England proti Las Vegas Raiders, Buffalo proti Los Angeles Rams, Seattle proti Dallasu, či New Orleans a Green Bay.

No a tí naši majú ďalšiu šancu na prvú výhru v sezóne.

Week 3
GameDenisVladoMartin
PIT – HOUPITPITPIT
PHI – CINPHIPHIPHI
NYG – SFSFNYGSF
NE – LVRLVRNELVR
MIN – TENMINTENTEN
CLE – WASCLECLEWAS
BUF – LARLARBUFLAR
ATL – CHIATLCHIATL
LAC – CARLACLACCAR
IND – NYJ INDINDIND
SEA – DALDALSEASEA
DEN – TBTBTBDEN
ARI – DETARIDETARI
NO – GBGBGBNO
Season16:1119:821:6
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera