Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: O koľko fanúšikov prišiel Aaron Rodgers?

SITA/AP Photo/Rick Scuteri

Mal to byť zápas týždňa, možno sezóny. Duel dvoch najtalentovanejších quarterbackov dneška. Patrick Mahomes vs Aaron Rodgers.

Nič z neho nebude.

Rodgers out

Aaron Rodgers, quarterback Green Bay Packers, je vyradený pre pozitívny test na koronavírus. Po oznámení vyšlo najavo, že patrí medzi len asi šesť percent nezaočkovaných hráčov NFL. Podľa nastavených pravidiel bude mimo aspoň desať dní. Keďže v auguste na priamu otázku, či sa nechal zaočkovať odpovedal “hej, som imunizovaný” a nenosil na tlačovkách ani na štadiónoch rúško všetci si mysleli, že patrí k očkovaným.

Keď sa prevalilo, že nehovoril celú pravdu, mal čo vysvetľovať. Išiel preto do podcastu, ktorý má bývalý hráč Pat McAfee. V ňom šokoval. Za trištvrte hodiny si pozorný poslucháč mohol vyškrtať celé antivaxerské bingo. Síce začal, že “nie je žiaden antivaxer a ten, čo tvrdí, že je Zem plochá,” potom ale išiel bomby-šupy.

Urobil si vlastný rešerš. Nič to, že NFL v spolupráci s vedeckou komunitou a hráčskou asociáciou odsúhlasila očkovanie a nastavila pravidlá. On s nimi nesúhlasí. A konzultuje s dobrým kamarátom Joeom Roganom. Kontroverzným podcasterom, ktorý šíri konšpirácie na počkanie. Rodgers konzumuje ivermectin, neschválený liek na parazity pre kone.

Podľa vlastných slov je obeťou “cancel culture” a nechce zostať neplodný. Pod “imunizovaným” myslel homeopatickú liečbu na posilnenie imunity. NFL odmietla závery jeho vlastného výskumu, ktorý predložil keď chcel, aby ho považovali za zaočkovaného.

Mám len jednu otázku: o koľko fanúšikov prišiel?

Euríčko na Week 9

Namiesto Aarona nastúpi Jordan Love, nedávny výber z prvého kola draftu. Doteraz nevýrazní Chiefs tak majú oveľa lepšiu šancu vyhrať a zachovať si šance na postup do playoff.

Program deviateho hracieho týždňa obsahuje viacero dôležítých divíznych zápasov. New Orleans (už bez zraneného QB Winstona) nastúpia proti Atlante, ktorej zas bude chýbať top WR Calvin Ridley. Cincinnati bude chcieť zabudnúť na hanebnú prehru na ihrisku Jets pred siedmimi dňami v zápase proti Clevelandu. Browns vyhodili Odella Beckama Jr., receiver si vytrucoval zmenu dresu aj keď ho nevymenili pred deadlinom na trejdy. V San Franciscu sa ukáže donedávna neporazená Arizona. Cardinals bude zrejme chýbať WR Anthony Hopkins a možno aj QB Kyler Murray.

V repríze SuperBowlu z roku 2004 bude hrať Carolina s New England, štyri roky pred nimi hrali vo finále aj Rams a Titans a v noci sa stretnú znova. Hoci Rams sa medzitým presťahovali do Los Angeles, počíta sa aj tento zápas za reprízu SuperBowlu.

Naše tipy na dnešný program vyzerajú nasledovne:

Week 9DenisVladoMartin
NO – ATLNONONO
DAL – DENDALDALDEN
CAR – NEPNEPNEPNEP
BAL – MINBALBALBAL
CIN – CLECINCLECLE
JAX – BUFBUFBUFBUF
MIA – HOUMIAMIAMIA
NYG – LVRLVRLVRNYG
PHI – LACLACLACLAC
KC – GBKCGBKC
SF – ARISFSFARI
LAR – TENLARLARLAR
Sezóna62:4465:5159:47
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera