Pondelok, 20. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Prečo nie je problém, ak NY Jets všetko prehrajú

Foto: SITA/AP Photo/David Zalubowski

Siedmy týždeň zápasov NFL je tu. Nechce sa mi veriť, že už máme za sebou tretinu súťaže, na ktorú sme tak dlho čakali. Je to ale tak, základná časť Najlepšej Futbalovej Ligy v Amerike je krátka, ako každý rok.

Ako sa darí JETS?

Moji obľúbenci z New Yorku minulý víkend oddychovali po výlete do Londýna. Tentokrát som sa na zápas nedostal, čo ma samozrejme mrzí. Určite aj preto s Atlantou prehrali. Dnes si idú po voľnej nedeli na ihrisko úhlavného nepriateľa pre ďalšiu prehru. Teda aspoň podľa predzápasových prognóz, kurzov a tipov všetkých, ktorí americký futbal sledujú.

Jets vyhrali naposledy pri Bostone ešte v roku 2009. Štyri z mojich piatich detí vtedy ešte nežili. Ani tentokrát to nevyzerá na úspešnú nedeľu. Patriots prehrali zatiaľ všetky štyri domáce zápasy, no s oveľa lepšími družstvami držali krok. Aj naposledy prehrali s Dallasom až v predĺžení. Jets zas majú suverénne najhoršie prvé polčasy zo všetkých, nedokážu sa v nich presadiť. Vo viacerých zápasoch prišiel finiš neskoro, otočili len jeden proti Tennesse.

Prehry ale ani tento rok fanúšikom zeleno-bielych až tak neprekážajú. Tím je v prestavbe a tá trvá. Dôležitejšie je iné, napríklad to, aby nezadusili hneď v zárodku všetok talent mladého QB Zacha Wilsona. Hovoril som o tom ako hosť v podcaste The Mainpodcast počas tohoto týždňa. Vypočujte si, stíhate.

Euríčko na Week 7

Redakčnej súťaži dominuje Vlado Kurek, známy podcaster amerického futbalu. Aj minule sa mu darilo, uhádol deväť z dvanástich zápasov. My s Martinom Feriancom o dva menej. Tradične.

Dnes je na programe ešte o jeden zápas menej. Rozbehnuté sú voľné nedele, postupne si jednu vyberie každý klub. Zaujímavými udalosťami siedmeho týždňa sú napríklad návrat Sama Darnolda na štadión v New Jersey. Síce nebude hrať proti Jets, ale proti Giants, no možno si spomenie na duchov, ktorých tam videl v jednom zo zápasov za bývalý klub.

Tennesee Titans a Derrick Henry sa pokúsia prebehnúť cez Kansas City Chiefs. Mahomesovcom sa nedarí najmä v obrane, súboj najlepšieho running backa s najlepším quarterbackom by mal stáť za to. Zaujímavosťou bude aj zápas v Los Angeles, kde Rams privítajú Detroit Lions. Sú favoritmi, no pozornosť sa sústredí na rozohrávačov, ktorých si pred sezónou vymenili. Jared Goff sa pokúsi o pomstu bývalému trénerovi McVayovi, Matthew Stafford bude chcieť koučovi Rams ukázať, že urobil dobre.

V zápase Baltimore proti Cincinnati budú ako obyčajne praskať kosti, obrana Bears bude chcieť udržať na uzde Bradyho v Tampe. Naše tipy na Week 7 sú v tabuľke nižšie.

Week 7DenisVladoMartin
NYG – CARCARCARNYG
NE – NYJNENENE
TEN – KCKCTENKC
GB – WFTGBGBGB
MIA – ATLATLMIAMIA
BAL – CINCINBALBAL
LAR – DETLARLARLAR
LVR – PHILVRLVRLVR
ARI – HOUARIARIARI
TB – CHITBTBTB
SF – INDSFINDIND
Sezóna46:3653:3944:38
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera