Piatok, 28. jún 2024
NFL

Euríčko na NFL: Preteky s vírusom

Foto: SITA/AP Photo/Andy Clayton-King

Do konca základnej časti NFL zostávajú štyri nedele. Aktuálne sa zdá, že možno stačiť nebudú. V Amerike znova šéfuje koronavírus.

Odložené, preložené

Nastavenie pravidiel doteraz umožnilo celkom plynulú sezónu. Občas ktosi vypadol na jeden, maximálne dva zápasy, žiadne čachre-machre nebolo treba robiť. Až doteraz. Prvou obeťou víkendu bol na sobotu naplánovaný zápas Vegas proti Clevelandu. Museli ho pre abnormálne počty absencií v tíme Browns posunúť na pondelok. Dnes pošli zápasy Philadelphie s Washingtonom a LA Rams so Seattlom. Odohrajú sa v utorok večer amerického, v stredu v noci nášho času.

V NFL je peňazí ako v žiadnej inej lige, playoff máme za rohom. Bude zaujímavé sledovať, ako sa vysporiadajú s tlakom uskutočniť zápasy základnej časti a turnaj o SuperBowl podľa plánu. Ide o každú výhru vo vyrovnanej sezóne, niektoré tímy sa už stihli posťažovať, že to nie je fér.

Teoreticky môže vedenie ligy zrušiť voľný víkend pred finálovým zápasom vo februári a natiahnuť základnú časť o jeden víkend. Urobia ale všetko, aby nemuseli. Vrátane toho, že nechajú hrať pozitívne testovaných, ktorí budú bez príznakov. To by bol neskutočný precedens.

Euríčko na Week 15

Pred týždňom sme boli doteraz najbližšie k úspechu. Mne a Vladovi ušiel iba jeden zápas zo všetkých, ktoré sme mali natipované. Bengals prehrali v predĺžení so San Franciscom, keď aj v ňom viedli o tri body. Mrzuté.

Tipovačka nebola dlho taká vyrovnaná, ako je teraz. Rozdiel medzi lídrom a posledným sú len dva uhádnuté zápasy. Dnes sa na väčšine zhodujeme. V televízore sa budeme pozerať na Steelers a Tennessee, neskôr na Baltimore s Green Bay Packers.

Week 15DenisVladoMartin
NYG – DALDALDALDAL
JAX – HOUJAXJAXJAX
PIT – TENPITTENTEN
MIA – NYJMIAMIAMIA
BUF – CARBUFBUFBUF
DET – ARIARIARIARI
DEN – CINCINCINDEN
SF – ATLSFSFSF
BAL – GBBALGBBAL
TB – NOTBTBTB
Sezóna105:73107:71106:72
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera