Piatok, 19. júl 2024
NFL

Euríčko na NFL: Prituhuje

SITA/AP Photo/Charlie Neibergall

Dvanásty týždeň základnej časti NFL je roztiahnutý od štvrtka do utorka. Dejú sa počas neho veľké veci, väčšina z nich skôr z kategórie nepríjemných.

Covid útočí

Rok 2020 smeruje do finále a keď sa pozriete na krivku nakazených Američanov máte pocit, že tamojší Covid tiež. Zhoršujúca sa situácia sa nemôže neprejaviť aj na profesionálnom športe.

Štvrtkový zápas Pittsburgh Steelers – Baltimore Ravens presunuli na utorok, no ani dnes nie je isté, že sa uskutoční. Ravens majú na zozname vyradených až 18 hráčov, cez víkend naň zapísali aj niekoľkých v Pittsburghu.

Denver Broncos museli v sobotu dočasne izolovať a vyradiť z kádra všetkých štyroch quarterbackov. Zápas sa ale podľa posledných správ nepresúva. Bude zaujímavé, ako vyriešia zdanlivo neriešiteľnú úlohu v mužstve Johna Elwaya.

No a okres, v ktorom leží štadión San Francisca 49ers, vyhlásil zákaz akéhokoľvek kontaktného športu až do Vianoc. Finalisti februárového SuperBowlu si tak budú aspoň na dva zápasy musieť nájsť iné ihrisko.

Euríčko na Week 12

Okrem problémov sa dnes azda dočkáme aj futbalu. Štyri kluby už majú dvanáste kolo za sebou a tréner jedného z nich, Detroitu Lions, sa z klubu aj musel porúčať. Po takom fiasku, aké predviedli Lions proti Houstonu, sa ani netreba čudovať.

Dnes sa budú Jets aj Jaguars snažiť (?) opäť prehrať a približiť si tak šancu draftovať Trevora Lawrenca, údajne najlepšieho rozohrávača za desať rokov, z prvého miesta na drafte.

Spomedzi lepších zápasov vyberáme duely Buffala s LA Chargers, Indianapolisu proti Tennessee a najmä súboj Toma Bradyho a Patricka Mahomesa. Tampa Bay sa potrebuje pozbierať, nič lepšie ako výhra proti obhajcom titulu si nevedia predstaviť. Šláger sa hrá aj v našich televízoroch od zhruba pol jedenástej.

V našej tipovačke si drží Vlado Kurek solídny náskok aj pri vstupe do poslednej tretiny základnej časti. Dnešné zápasy vidíme takto:

Week 12
ZápasDenisVladoMartin
NYJ – MIANYJMIAMIA
NE – ARINEARINE
MIN – CARMINMINMIN
JAX – CLECLECLECLE
IND – TENINDTENIND
CIN – NYGNYGNYGNYG
BUF – LACBUFLACBUF
ATL – LVRATLLVRLVR
LAR – SFLARLARLAR
DEN – NONONONO
TB – KCTBKCKC
GB – CHIGBGBGB
Season85:6397:5188:60
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera