Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL sa vracia. Ktorý favorit nezvládne prvé kolo nového ročníka?

Foto: SITA/AP Photo/Mark J. Terrill

Zápasom víťazov posledného SuperBowlu LA Rams proti Buffalu Bills (10:31) sa v noci na piatok začal nový ročník Najlepšej Futbalovej Ligy sveta, NFL. Hovoríme prirodzene o americkom futbale a nie o socceri, populárnejšom skôr v Európe.

Euríčko je späť!

V prvú súťažnú nedeľu novej sezóny sa vracia populárne Euríčko. Snaha troch z nás, podcastera Vlada Kureka (fanúšika Giants), Martina Ferianca (Detroit Lions) a moja (NY Jets) uhádnuť v jeden deň všetkých víťazov zápasov, ktoré sa počas neho hrajú. V každom ročníku sa nájde týždeň, kedy sa nepodarí trafiť dva, či tri zápasy. Jedného dňa sa jednému z nás dobrý skutok podarí. Dovtedy to nevzdáme.

A podľa mňa ani potom. NFL sledujeme roky a prestať so zábavkou a porovnávaním schopností predvídať prekvapenia, či výhry favoritov neplánujeme. Poďme teda smelo do sezóny 2022.

Favoriti a outsideri

Pred jej začiatkom sa experti zhodovali vo viacerých názoroch: Konferencia AFC bude výrazne silnejšia, ako NFC. V prv menovanej môže byť kandidátov na sedem postupových miest do playoff aj desať, v druhej môže siedmy účastník ledva prekonať polovicu vyhraných zápasov v ročníku.

Medzi favoritov na postup do SuperBowlu pasujú viacerí Kansas City Chiefs, Buffalo Bills, či LA Chargers v American Football Conference. Súperov z NFC by im mohli robiť Green Bay Packers, Tampa Bay Bucs, prípadne LA Rams. Tí ale prvý zápas nezvládli a Buffalo Bills namlsalo svojich fanúšikov hladkým víťazstvom.

Prekvapiť by mohol niekto zo skupiny klubov, ktoré majú nového rozohrávača. Denver Broncos posilnil Russel Wilson zo Seattle, Indianapolis Colts Matt Ryan z Atlanty. Možno ani Baker Mayfield nepovedal posledné slovo a pomôže Caroline Panthers. Podobný prestup pomohol v posledných rokoch k titulom Rams (Matthew Stafford), aj Tampe (Tom Brady prestúpil po kariére v New England Patriots).

Za najslabšie tímy sú považované Chicago Bears, NY Jets, prípadne Washington Commanders. Od tých sa veľa nečaká, skôr naopak. Veď uvidíme.

Euríčko na Week 1

Najprv sa obzrime krátko za minulou sezónou. V jej základnej časti bol najúspešnejším tipérom Vlado Kurek. Správne videl 144 z 235 nedeľných zápasov, ktoré sme spolu hrali. Úspešnosť vyše 61% nie je na zahodenie najmä preto, že v NFL môže v jednom zápase poraziť každý každého. Jacksonville napríklad v poslednom kole nemal o čo hrať a porazil Indianapolis Colts, ktorí museli vyhrať aby postúpili do playoff. Podobných príkladov s vysokými výhernými kurzami bude znova plno. Niektorý z favoritov prvé kolo celkom určite nezvládne ani teraz.

Prvé kolo prináša hneď niekoľko zaujímavých divíznych súbojov. Minesotta Vikings versus Green Bay, napríklad. Alebo finalista SuperBowlu Cincinnati Bengals proti Pittsburghu Steelers. Zaujímavý bude aj zápas v Miami, kde nastúpia Patriots z New England. Hitom víkendu zas celkom určite bude zápas LA Chargers proti Las Vegas Raiders.

E

My to vidíme takto. Držme si palce, konečne sa znova v nedeľu večer bude dať na čo dívať v televízore.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera