Sobota, 25. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Skoro to vyšlo

SITA/AP Photo/John Locher

Polovica sezóny najlepšej ligy sveta v čomkoľvek je tu. Deviaty týždeň znamená, že ich máme za sebou aj pred sebou presne osem. Gaussova krivka tímov je narysovaná, ako obyčajne.

Najmenej jeden neporazený

Na jednom konci bude aj po týždni číslo 9 najmenej jeden neporazený tím. San Francisco 49ers vyhrali vo štvrtok nad divíznym rivalom z Arizony a stále sa nenašlo mužstvo, ktoré by ich porazilo.

Druhým neporazeným je najmenej do noci na pondelok klub Toma Bradyho. Patriots majú pred sebou doteraz najnáročnejšiu výzvu sezóny, zápas na ihrisku Baltimore Ravens. Mohla by to byť lahôdka.

Pats aj 49ers majú čo sa súperov týka, druhú polovicu základnej časti náročnejšiu, ako prvú. Je len málo pravdepodobné, že sa čo i len jednému z nich podarí udržať neporaziteľnosť až do cieľa.

Najmenej jeden bez výhry

Miami Dolphins a Cincinnati Bengals sú na opačnom konci krivky. Ani jeden zápas nevyhrali. Bengals ani nevyhrajú, majú tento týždeň voľno. Cez prestávku oznámili, že QB Andy Dalton sa pekne posadí na lavičku. Veľa výhier od nich do konca sezóny čakať netreba.

Dolphins sú druhým súperom o najlepšiu pozíciu na drafte. Tým sa ale môže výhra prihodiť už aj dnes. Na domácom štadióne hrajú proti NY Jets, ktorí sú, ako to už býva zvykom, pekne rozložení. Tréner Gase, údajný ofenzívny guru, má svoj útok na poslednom, alebo predposlednom mieste zo všetkých. Generálny manažér nahneval najlepšieho obrancu, keď sa zaoberal jeho výmenou v posledný možný deň na trejdy. LeVeon Bell sa sťažuje, že dostáva málo šancí ukázať svoje kvality.

Antišláger sa teda dnes hrá v Miami. Poďme radšej na Euríčko, tam sa diali veci.

Euríčko na Week 9

Ambíciou Euríčka na nedeľňajšie zápasy NFL je jedného dňa trafiť všetky. Pred siedmimi dňami sa Vladovi takmer podarilo. Len Tampa Bay prekazila úspešnú sériu tipov – a to mala tuším trikrát loptu a možnosť pred koncom získať vedenie v Tennessee na svoju stranu. Vlado Kurek sa tak jedným razom dotiahol na vedúceho Martina Ferianca.

Dnes sa kolo začína už popoludní na Wembley. Jaguars a Texans si zahrajú divízny zápas. Nebude v našom televízore, Sport1 sa k NFL dostane až neskoro večer. O 22:30 odvysiela zápas Chargers a Packers. V tradičnom terméni o devätnástej stoja za reč zápasy Eagles – Bears, či Steelers – Colts. Mahomes je stále zranený, inak by bol hitom dňa súboj Chiefs – Vikings.

Week 9DenisVladoMartin
Jags – TexansJagsTexansJags
Bills – RedskinsBillsBillsBills
Panthers – TitansPanthersTitansTitans
Chiefs – VikingsChiefsVikingsChiefs
Dolphins – JetsJetsJetsJets
Eagles – BearsEaglesEaglesEagles
Steelers – ColtsColtsColtsSteelers
Raiders – LionsRaidersLionsLions
Seahawks – BucsSeahawksSeahawksSeahawks
Broncos – BrownsBroncosBrownsBrowns
Chargers – PackersPackersPackersChargers
Ravens – PatsPatsPatsPats
Week 89:412:110:3
Sezóna49:4353:3955:37
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera