Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Skutočný šláger, alebo vážna exhibícia?

Foto: SITA/AP Photo/David Becker

Jedenásty týždeň základnej časti NFL je posledným pred cieľovou rovinkou. Tá sa v Amerike počíta od štvrtka, v ktorom sa tam krája moriak.

Thanksgiving je ale až o pár dní, pozrime sa, kto proti komu nastúpi v nedeľu.

Chiefs – Cowboys

Hitom programu je neskorovečerná bitka v Kansas City. Domáci Chiefs sa podarilo pred siedmimi dňami konečne vyhrať, v nabitej AFC potrebujú každé víťazstvo na istotu playoff. Život ani žreb im nič neuľahčujú. Mahomes a spol. musia poraziť silých kovbojov z Dallasu. Televízne ratingy vystrelia do neba.

Dak Prescott rozbil pred týždňom Atlantu a od víťazstva v NFC East a priameho postupu do vyraďovačky delí Cowboys ozaj už len málo. Pred druhou Philadelphiou majú náskok štyroch prehier (7:2 vs 4:6), o ich postupe do playoff nikto nepochybuje.

Na druhej strane v AFC West majú traja po štyri prehry a Denver päť. Na posledných siedmich zápasoch záleží, na každom jednom z nich. Z toho titulu sa môže zdať, že namiesto ľúteho zápasu, ktorý by sa mohol zopakovať v SuperBowle, naozaj potrebuje výhru dnes len jeden tím. Len aby nebola zo šlágra glorifikovaná exhibícia.

Euríčko na Week 11

Od siedmej hrajú napríklad Bills doma proti Colts, ktorým sa začalo celkom dariť. Cam Newton vybehne po návrate do Caroliny proti bývalému trénerovi, ktorý dnes kaučuje Washington. Green Bay v Minnesote bude chcieť domácich potopiť, pre Vikings sa ale ponúka skvelá šanca konečne uhrať dôležitý zápas.

Zaujímavé bude aj sledovať zápas Las Vegas proti Cincinnati a divízny súboj Seattle – Arizona, ktorej v minulých týždňoch chýbali kľúčoví útočníci.

S americkým kamarátom Craigom, bývalým spolužiakom z vysokej školy, sme nahrali prvú epizódu nového podcastu. Budeme v ňom verím aspoň do konca sezóny rozberať americký futbal a Premier league. Let’s go!

A v našom Euríčku to dnes vidíme takto:

Week 11DenisVladoMartin
BUF – INDBUFBUFBUF
CAR – WFTCARWFTCAR
CLE – DETCLECLECLE
CHI – BALCHIBALBAL
JAX – SFSFSFSF
MIN – GBMINGBGB
NYJ – MIANYJMIANYJ
PHI – NONOPHINO
TEN – HOUTENTENTEN
LVR – CINCINLVRLVR
KC – DALDALDALKC
SEA – ARISEAARIARI
LAC – PITLACLACLAC
Sezóna75:5575:5573:57
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera